Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Próba zamachu to "odosobnione działanie"

0
Podziel się:

Policjanci znaleźli na Times Square samochód z ładunkami wybuchowymi.

Próba zamachu to "odosobnione działanie"
(EPA/PETER FOLEY)
bEsmrklN

Na razie nie ustalono motywów zamachu ani potencjalnych podejrzanych, ale w samochodzie odnaleziono odciski palców. Burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg i minister do spraw bezpieczeństwa narodowego Janet Napolitano uważają, że zamach _ nie wydaje się aby był on specjalnie wyrafinowany _.

_ - Nie ma żadnego elementu, który świadczyłby o tym, że jest to coś innego niż odosobnione działanie _ - zapewniła amerykańska minister w telewizji ABC.

Dodała, że rząd USA uważa nieudaną próbę zamachu, która doprowadziła do ewakuacji Times Square za _ potencjalny atak terrorystyczny _

bEsmrklP

_ - Traktujemy to bardzo poważnie - _ zapewniła w programie "State of the Union" w telewizji CNN._ - Podchodzimy do tego tak, jakby był to potencjalny atak terrorystyczny _.

Samochód-pułapka z ukrytymi materiałami wybuchowymi, który według burmistrza Nowego Jorku Michaela Bloomberga, mógł doprowadzić _ do bardzo śmiertelnego wydarzenia _, został zneutralizowany nie powodując żadnych szkód - poinformowały w niedzielę władze miasta.

_ - Nie zrobiono tego, by ostrzec. To nie był fałszywy alarm. To dzieje się naprawdę - chodzi o to, by skrzywdzić ludzi _ - uważa szef nowojorskiej straży pożarnej Sal Cassano.

W zaparkowanym w centrum Nowego Jorku samochodzie saperzy znaleźli sztuczne ognie, trzy butle z propanem i dwa kanistry z około 40 litrami benzyny oraz urządzenie które miało posłużyć jako zapalnik. Policję zawiadomił uliczny sprzedawca, który dostrzegł dym wydobywający się z pojazdu.

bEsmrklV

ZOBACZ TAKŻE:

bEsmrkmq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)