Notowania

przyczyny katastrofy
15.04.2010 10:56

Prokuratorzy wracają, poznamy dane z trzeciej czarnej skrzynki

Badanie skrzynki zajmie kilka dni. To rejestrator szybkiego dostępu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Badanie skrzynki zajmie kilka dni. To tak zwany rejestrator szybkiego dostępu. Dziś wróci też do kraju kilku prokuratorów. *

Pułkownik Jerzy Artymiak z Naczelnej Prokuratury Wojskowej powiedział, że urządzenie pierwotnie miało być w kraju już wczoraj, ale nie udało się załatwić transportu.

Badanie skrzynki zajmie kilka dni. - _ Rejestrator szybkiego dostępu. Został skonstruowany w kraju i jest zapisem parametrów technicznych samolotu _ - wyjaśnił pułkownik Artymiak.

Dwie pozostałe czarne skrzynki - tak zwane rejestratory katastroficzne - są w Rosji. Z badań, które do tej pory przeprowadzono wynika, że piloci tuż przed wypadkiem zdawali sobie sprawę, że się rozbiją. Nikt z komisji badającej przyczyny katastrofy nie chce wypowiadać się na temat, czy o tym fakcie wiedziała tylko załoga czy również reszta pasażerów.

*Prokuratorzy wracają *

Z informacji przekazanych przez pułkownika Jerzego Artymiaka z Naczelnej Prokuratury Wojskowej wynika, że jeśli tylko będzie transport śledczy powinni być w Polsce późnym popołudniem.

Pułkownik Jerzy Artymiak podkreślił, że zebrane przez śledczych w Rosji dowody będą podstawą toczącego się w kraju postępowania.

Nie wykluczył, że prokuratorzy w przyszłości będą musieli jeszcze raz pojechać do Rosji. Przy tej okazji zaznaczył, że pomoc, jaką nasi śledczy dostają od rosyjskich kolegów, jest wyjątkowo skuteczna.

_ - Jestem pod wrażeniem prokuratorów z Federacji Rosyjskiej _ - podkreślił pułkownik Artymiak.

W Moskiwie będzie nadal pracował z rosyjskimi śledczymi szef Naczelnej Prokuratury Wojskowej, pułkownik Krzysztof Parulski.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ **Samoloty rządowe nie powinny przewozić VIP-ów** ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/samoloty;rzadowe;nie;powinny;przewozic;vip-ow,220,0,610012.html )**[ ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/przyczyny;katastrofy;dane;z;czarnych;skrzynek;beda;jawne,187,0,609979.html )**
* **[ **Przyczyny katastrofy: Dane z czarnych skrzynek będą jawne** ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/przyczyny;katastrofy;dane;z;czarnych;skrzynek;beda;jawne,187,0,609979.html )**[ ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/przyczyny;katastrofy;dane;z;czarnych;skrzynek;beda;jawne,187,0,609979.html )****[ ]( http://news.money.pl/artykul/przyczyny;katastrofy;podejscie;do;ladowania;bylo;jedno,147,0,609683.html )****
* [ ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/przyczyny;katastrofy;dane;z;czarnych;skrzynek;beda;jawne,187,0,609979.html )****[ **Przyczyny katastrofy: Podejście do lądowania było jedno** ]( http://news.money.pl/artykul/przyczyny;katastrofy;podejscie;do;ladowania;bylo;jedno,147,0,609683.html )****
Tagi: przyczyny katastrofy, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz