Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
katastrofa w smoleńsku
10.10.2010 09:27

Prokuratura chce przesłuchać szefa BOR

Chodzi o zeznania oficerów BOR, którzy byli w Smoleńsku 10 kwietnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Biuro Ochrony Rządu)

Prokuratura wojskowa, która prowadzi śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej, chce przesłuchać szefa Biura Ochrony Rządu gen. Mariana Janickiego – nieoficjalnie dowiedział się tygodnik _ Wprost _.

Według tygodnika chodzi o wyjaśnienie rozbieżności między zeznaniami oficerów BOR, którzy 10 kwietnia byli w Katyniu i w Smoleńsku, a publicznymi wypowiedziami generała Janickiego. Kilka tygodni temu _ Wiadomości _ TVP podały, że z zeznań BOR-owców wynika, iż w momencie wypadku na lotnisku Siewiernyj nie było polskich ochroniarzy. Wszyscy mieli być w tym czasie w lesie katyńskim. Informacje _ Wiadomości _ potwierdzali polscy śledczy - pisze _ Wprost _.

_ W momencie katastrofy samolotu Tu-154M 101 w dniu 10 kwietnia 2010 roku na lotnisku w Smoleńsku nie przebywał żaden funkcjonariusz BOR-u, w tym czasie byli oni już w Katyniu _ - twierdzi odpowiadając na pytania dziennikarzy _ Wprost _ płk. Zbigniew Rzepa, rzecznik prokuratury wojskowej.

Z kolei szef BOR mówił niedawno na antenie Radia RMF FM, że funkcjonariusze byli na płycie lotniska w chwili zderzenia prezydenckiego Tu-154 z ziemią.

- _ Rozbieżność jest zasadnicza i wyjaśnić ją może tylko gen. Janicki. Będzie trzeba wezwać go na świadka _ – twierdzi osoba zbliżona do śledztwa. Z ustaleń _ Wprost _ wynika jednak, że prokuratorzy nie wysłali jeszcze Janickiemu wezwania na przesłuchanie.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t95099.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nasz;dziennik;znowu;drazy;bor;strzelal,127,0,620671.html) _ Nasz Dziennik _ znowu drąży: BOR strzelał? Szef BOR dementuje, że jego ludzie odpędzali Rosjan od ciała prezydenta.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/158/t95390.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bor-owcy;na;motorach;oddadza;hold;kolegom,174,0,656046.html) BOR-owcy na motorach oddadzą hołd kolegom 30 oficerów Biura Ochrony Rządu wyruszy dziś w dwudniowy rajd do Smoleńska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/38/t77350.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bor-owcy;czuwaja;nad;kapica;i;bonim,162,0,554402.html) BOR-owcy czuwają nad Kapicą i Bonim Ma to związek z opracowywanym projektem ustawy o grach liczbowych i hazardowych.
Tagi: katastrofa w smoleńsku, bor, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz