Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
taśmy
18.10.2010 11:19

Prokuratura zbada czy minister sprawiedliwości złamał prawo

Bez zgody odsłuchiwał nagrania z czarnych skrzynek z Tupolewa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Bednarczyk)

Naczelna Prokuratura Wojskowa zwróci się do Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie o wyjaśnienie okoliczności piątkowego zdarzenia, kiedy minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski odsłuchiwał nagrania z czarnych skrzynek samolotów - poinformował rzecznik prokuratury płk Zbigniew Rzepa.

W krakowskim instytucie badany jest m.in. zapis z czarnych skrzynek samolotu Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t97450.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kwiatkowski;w;ogniu;krytyki;po;odsluchaniu;czarnych;skrzynek,157,0,693917.html) Kwiatkowski w ogniu krytyki po odsłuchaniu czarnych skrzynek
W piątek dziennikarze wraz z ministrem wysłuchali nagrania z rejestratora. Była to rozmowa wieży w Mińsku z - jak to określono - _ nie naszym _ samolotem oraz szum w kabinie pilotów. Później sam Kwiatkowski wysłuchał w słuchawkach kilkusekundowego nagrania. Zarejestrowały go mikrofony telewizyjne, a w mediach pojawiły się informacje, że nagranie było zbieżne z fragmentami, które zawierały stenogramy z nagrań czarnych skrzynek polskiego tupolewa.

Sam minister wyjaśniał, że nagrania, które odsłuchał, nie stanowiły materiału dowodowego objętego śledztwem w sprawie katastrofy smoleńskiej, a były tylko standardowymi próbkami z kabiny pilotów.

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie, która jako prowadząca śledztwo jest dysponentem zapisów z czarnych skrzynek rządowego tupolewa, nie wyrażała zgody na ich odsłuchiwanie, a taka zgoda byłaby wymagana prawem. _ Prokuratorzy zwrócą się do Instytutu o wyjaśnienie okoliczności piątkowego zdarzenia _ - powiedział Rzepa.

Czytaj w Money.pl

Tagi: taśmy, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz