Notowania

strajk na lotniskach
25.02.2012 20:16

Protest na lotnisku we Frankfurcie nad Menem

200 pracowników zrzeszonych w GdF żąda znacznych podwyżek wynagrodzeń i lepszych warunków pracy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Kolejny strajk na niemieckim lotnisku potrwa od godz. 21 w niedzielę do godz. 5 w czwartek - zapowiedział * *związek zawodowy kontrolerów ruchu naziemnego (GdF). *

Decyzja zapadła po załamaniu się rozmów z administratorem lotniska, spółką Fraport, w piątek wieczorem. Strony obwiniają się nawzajem o fiasko negocjacji. Jak pisze agencja dpa, ich stanowiska jeszcze się zradykalizowały.

Fraport zapewniła, że mimo strajku będzie w stanie obsłużyć większość połączeń. Na czas strajku spółka po raz kolejny zatrudni personel zastępczy, który będzie regulował ruch naziemny na lotnisku. Dotychczas lotnisko podczas strajków obsługiwało około 80 proc. połączeń.

To kolejny już strajk około 200 pracowników zrzeszonych w GdF. W czasie ostatniego, kilkudniowego strajku, w tym tygodniu, odwołano ponad 1200 startów i lądowań.

GdF żąda znacznych podwyżek wynagrodzeń i lepszych warunków pracy, w tym skrócenia tygodniowego czasu pracy.

Fraport uznała żądania związków za zbyt wygórowane, bo ich spełnienie oznaczałoby faktyczne podwyżki płac nawet o 60-70 proc. GdF był również krytykowany przez duże organizacje związkowe. Największy niemiecki port lotniczy we Frankfurcie codziennie obsługuje ponad tysiąc startów i lądowań.

Więcej o strajkach na lotniskach czytaj w Money.pl
To nie koniec strajku. Nikt nie spełni żądań? Akcja protestacyjna, w której bierze udział około 200 pracowników, zakończy się dopiero pojutrze o godz. 5.
Lotnisko przerwało strajk, ale to nie koniec W największym niemieckim porcie lotniczym odwołanych zostało ponad 300 z blisko tysiąca lotów.
Będzie strajk na największym lotnisku Niemiec We Frankfurcie nad Menem dojdzie do siedmiogodzinnego strajku pracowników służb kontroli lotniska.
Tagi: strajk na lotniskach, frankfurt nad menem, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz