Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Protesty na Ukrainie. Tymoszenko apeluje do milicji: Złóżcie broń

0
Podziel się:

- Ani praca, ani pensja, ani pagony nie są warte śmierci waszej duszy - oznajmiła była premier, która przebywa w kolonii karnej w Charkowie.

Protesty na Ukrainie. Tymoszenko apeluje do milicji: Złóżcie broń
(PAP/EPA)

Była premier Ukrainy Julia Tymoszenko wezwała funkcjonariuszy milicji, by _ nie brali na swoje sumienie _ krwi rodaków i _ przechodzili na stronę kraju _. Apel opublikowano na stronie internetowej partii Tymoszenko - opozycyjnej Batkiwszczyny.

_ - Ani praca, ani pensja, ani pagony nie są warte śmierci waszej duszy _ - oznajmiła była premier, która przebywa w kolonii karnej w Charkowie.

Tymoszenko wezwała funkcjonariuszy, by złożyli broń i przechodzili _ na stronę kraju _. _ Nie strzelajcie do tych, którzy czytają wiersze (Tarasa) Szewczenki _, ukraińskiego wieszcza narodowego - napisała w apelu.

Według ostatnich doniesień z Kijowa w starciach milicji z uczestnikami protestów antyrządowych zmarło pięć osób, a rannych zostało ponad 300. Bilans ten podali lekarze pracujący na Euromajdanie, czyli akcji protestu prowadzonej od końca listopada na kijowskim Majdanie (Placu) Niepodległości.

Według lekarzy ciała czterech zmarłych osób nosiły ślady ran postrzałowych klatki piersiowej, szyi i głowy. Prokuratura Generalna Ukrainy potwierdziła jedynie dwa przypadki śmierci od broni palnej.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)