Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Protesty w Chile. Tłumy na ulicach

0
Podziel się:

W ciągu nocy trwały walki między oddziałami policji i małymi grupami zamaskowanych protestantów.

Protesty w Chile. Tłumy na ulicach
(PAP/EPA)
bEUgCePp

Setki ludzi zgromadziły się wczoraj w nocy na placach chilijskiej stolicy uderzając w metalowe naczynia i puszki aby pokazać swoje wsparcie dla protestujących studentów.

Demonstrację poprzedziły całodniowe protesty i zamieszki. W ciągu nocy trwały też walki między oddziałami policji i małymi grupami zamaskowanych protestantów.

Manifestacje, które zbiegły się w czasie z niedzielnymi prawyborami prezydenckimi, mają na celu wymuszenie lepszej dystrybucji bogactw pozyskanych z wydobycia chilijskiej miedzi. Do rozproszenia demonstrujących użyto armatek wodnych.

bEUgCePr

Protest przeciwko obecnemu systemowi edukacji w Chile

  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA [ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://manager.money.pl/galerie/protest-przeciwko-obecnemu-systemowi-edukacji-w-chile-g559497.html) Zamieszki wybuchły wczoraj rano i jak dotąd policja aresztowała 102 osoby, a czterech oficerów policji zostało rannych.

Zobacz protesty w Chile:

Demonstracje, które zbiegły się w czasie z niedzielnymi prawyborami prezydenckimi, mają na celu wymuszenie lepszej dystrybucji bogactw pozyskanych z wydobycia chilijskiej miedzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Masowe protesty. Studenci chcą darmowej... Studenci protestują już od dwóch lat, ale wczorajsze manifestacje w wielu miastach były pierwszymi ogólnonarodowymi akcjami w bieżącym roku i największymi w ciągu ostatnich dwóch dekad.
Strajk w kopalniach miedzi sparaliżował kraj Związki zawodowe oceniają, że pracę porzuciło około 45 tys. osób.
Anarchiści wyszli na ulice. Czego się domagali? Chilijska policja wdała się w poniedziałek w walki z anarchistami w czasie marszu Indian Mapucze.
bEUgCePS
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)