Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prywatne firmy będą szukać boeinga

0
Podziel się:

Władze Australii zapraszają prywatne firmy do poszukiwań zaginionego przed prawie trzema miesiącami boeinga linii Malaysia Airlines.

Prywatne firmy będą szukać boeinga
((Wikimedia Commons CC 3.0))
bETvosdN

Obszar 60 000 kilometrów kwadratowych południowej części Oceanu Indyjskiego sprawdzi firma wyłoniona w przetargu.

Poszukiwania mają skupić się na dnie oceanu, który w tym miejscu głęboki jest nawet na 6 kilometrów. Do firmy, która wygra przetarg dołączy malezyjskie konsorcjum, w skład którego wchodzi m.in. gigant na rynku petrochemicznym - koncern Petronas. Zamierza on ufundować podwodny sonar do poszukiwań głębinowych.

Władze Malezji zwróciły się też z prośbą do USA o przedłużenie okresu użytkowania podwodnych dronów, które są obecnie wykorzystywane w poszukiwaniach samolotu.

bETvosdP

Boeing 777 malezyjskich linii lotniczych zaginął 8 marca w drodze z Kuala Lumpur do Pekinu. Na jego pokładzie znajdowało się 239 osób. Do tej pory nie natrafiono na żaden ślad maszyny.

Czytaj więcej w Money.pl
Dlaczego zaginął malezyjski Boeing? Jest... Z wstępnego raportu w sprawie zaginionego samolotu linii Malaysia Airlines wynika, że poszukiwania wszczęto dopiero po czterech godzinach od jego zniknięcia z radarów.
Koniec poszukiwań malezyjskiego Boeinga? Koordynujące akcję australijskie służby mówią teraz o konieczności zintensyfikowania działań podwodnych. Ma to nastąpić w najbliższych tygodniach.
Obiekty wyrzucone przez morze to nie Boeing? Malezyjskie władze zaakceptowały plan powołania międzynarodowej grupy, która zbada przyczyny zaginięcia samolotu.
Podwodne echolokatory poszukają Boeinga Ekipy, przeczesujące południową część Oceanu Indyjskiego otrzymały specjalny sprzęt od amerykańskiej Marynarki Wojennej.
bETvoseq
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)