Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przestraszeni chrześcijanie protestują

0
Podziel się:

Chrześcijanie zablokowali m.in. jedną z głównych tras prowadzących do stolicy państwa, Islamabadu.

Przestraszeni chrześcijanie protestują
(PAP/EPA)
bEEwWqdN

Pakistańscy chrześcijanie domagali się w poniedziałek większej ochrony ze strony państwa i zablokowali liczne drogi na terenie kraju, wyrażając w ten sposób swe potępienie dla niedzielnego zamachu bombowego na kościół w Peszawarze, w którym zginęło 81 osób.

Chrześcijanie zablokowali m.in. jedną z głównych tras prowadzących do stolicy państwa, Islamabadu; palili również opony. W reakcji na niedzielny zamach zamknięto też wszystkie szkoły misyjne, które pozostaną nieczynne przez trzy dni - poinformował przedstawiciel mniejszości chrześcijańskiej Nasir Gill.

W odpowiedzi na atak władze Pakistanu wzmocniły ochronę ważnych dla chrześcijan miejsc w Peszawarze. Jednak zdaniem wielu przedstawicieli tej społeczności podjęte działania nie są wystarczające.

bEEwWqdP

Do samobójczego zamachu na chrześcijan doszło w Peszawarze na północnym zachodzie Pakistanu. Eksplozja przed historycznym kościołem Wszystkich Świętych nastąpiła w momencie, kiedy wierni opuszczali świątynię po nabożeństwie. Zginęło 81 osób, a 140 zostało rannych. Do zamachu przyznało się powiązane z talibami islamistyczne ugrupowanie TTP Dżundullah. Był to jeden z najkrwawszych ataków na chrześcijan w Pakistanie.

W 2009 roku ok. 40 domów i kościołów należących do społeczności chrześcijańskiej zostało podpalonych przez muzułmańskich ekstremistów w mieście Godźra w prowincji Pendżab we wschodnim Pakistanie. Co najmniej siedmiu chrześcijan zginęło, kiedy grupa ekstremistów ze zdelegalizowanej muzułmańskiej organizacji zaatakowała ich, oskarżając o sprofanowanie Koranu.

Chrześcijanie stanowią ok. 4 proc. 180-milionowej populacji Pakistanu.

Czytaj więcej w Money.pl
Brutalna wolta na ulicach stolicy. Policja strzela Pakistańska policja musiała oddać strzały ostrzegawcze i użyć gazu łzawiącego przeciw demonstrantom.
Tysiące ludzi wyszło na ulicę. Dla 14-latki Talibowie, którzy postrzelili dziewczynkę to jego zdaniem _ bestie _. 14-latka walczy o prawa kobiet.
Coraz więcej ofiar ataku na chrześcijan W położonym na zachodzie mieście Peszawar dwóch zamachowców-samobójców wysadziło się w powietrze przed kościołem.
bEEwWqeq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)