Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Przewaga PO nad PiS wynosi już tylko 5 procent

0
Podziel się:

Na wybory parlamentarne pójdzie znacznie mniej ludzi niż na prezydenckie.

Przewaga PO nad PiS wynosi już tylko 5 procent
(PAP/Leszek Szymański)
bESZWxDV

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się dziś Platforma Obywatelska otrzymałaby 39,6 procent głosów, a Prawo i Sprawiedliwość 35 procent.

ZOBACZ TAKŻE: Bielan: 22 maja start kampanii Jarosława Kaczyńskiego.
Takie są wyniki sondażu przeprowadzonego przez Instytut Badania Opinii _ Homo Homini _ dla Polskiego Radia. W Sejmie znalazłyby się jeszcze dwie partie: Sojusz Lewicy Demokratycznej z poparciem na poziomie 8,3 procent oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, na które głosowałoby 6,6 procent ankietowanych.

Marcin Duma z _ Homo Homini _ podkreśla, że takie wyniki nie dają żadnej partii szans na samodzielne rządy, a obu dają możliwość stworzenia koalicji.

bESZWxDX

POSŁUCHAJ MARCINA DUMY:

Swój udział w wyborach deklaruje 61,3 procent ankietowanych, 28,2 procent nie wybrałoby się do urn, a 10,6 procent nie wie, jaką podjęłoby decyzję.

Marcin Duma zwraca uwagę, że w opublikowanym wczoraj sondażu prezydenckim dla Polskiego Radia 65,5 procent ankietowanych zadeklarowało udział w wyborach, co świadczy, że ludzie wolą głosować na konkretną osobę, niż na partię.

POSŁUCHAJ MARCINA DUMY:

W opublikowanym wczoraj sondażu prezydenckim dla Polskiego Radia 42,2 procent ankietowanych deklarowało chęć głosowania na Bronisława Komorowskiego, a 35,9 procent na Jarosława Kaczyńskiego.

bESZWxEd

65,5 procent ankietowanych zadeklarowało, że wzięliby udział w wyborach, gdyby odbywały się dziś. W sondażu zapytano też o potrzebę zorganizowania debaty prezydenckiej. 73 procent ankietowanych chciałoby takiej debaty, 21 procent uważa ją za niepotrzebną, a 6 procent nie ma zdania na ten temat.

ZOBACZ TAKŻE:

bESZWxEy
KOMENTARZE
(0)