Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przybywa ofiar huraganu Sandy. Tylko w Nowym Jorku...

0
Podziel się:

We wszystkich 15 stanach dotkniętych kataklizmem nadal około 4,7 miliona ludzi pozbawionych jest prądu elektrycznego.

Przybywa ofiar huraganu Sandy. Tylko w Nowym Jorku...
(PAP/EPA)

Liczba ofiar katastrofalnego huraganu Sandy, który na początku tygodnia przeszedł nad północno-wschodnim wybrzeżem USA wzrosła do co najmniej 82. Władze ostrzegają, że może ich być więcej, ponieważ trwają poszukiwania osób zaginionych.

W samym Nowym Jorku zginęły 34 osoby. Ekipy ratunkowe odnalazły ciała 15 ofiar na wyspie Staten Island, jednej z pięciu gmin metropolii. Poszukuje się m.in. dwojga dzieci w wieku 4 i 2 lat.

W czwartek częściowo przywrócono Nowym Jorku kursowanie metra, które zostało sparaliżowane wskutek zalania stacji i tunelów pod East River. We wszystkich 15 stanach dotkniętych kataklizmem nadal około 4,7 miliona ludzi pozbawionych jest prądu elektrycznego.

Wskutek huraganu najbardziej ucierpiał stan New Jersey, gdzie fale powodziowe zalały dziesiątki miasteczek i zniszczyły nadbrzeża w popularnych kurortach nadmorskich. Ponad 2 miliony mieszkańców stanu pozostaje bez prądu, a ponad 6000 nadal przebywa w schroniskach nie mogąc wrócić do zalanych domów.

W środę New Jersey odwiedził prezydent Barack Obama. Obiecał mieszkańcom stanu pomoc rządu federalnego w usuwaniu szkód i rekompensowaniu strat. Prezydent podróżował po New Jersey z jego republikańskim gubernatorem Chrisem Christie. Gubernator wychwalał prezydenta podkreślając jego zaangażowanie w akcję pomocy dla ofiar huraganu.

Kataklizm, największy tego rodzaju w tym regionie od kilkudziesięciu lat, staje się tematem rozważań, czy zniszczenia nie mogłyby być mniejsze, gdyby wybrzeże lepiej zabezpieczono przed zalaniem.

Czytaj więcej w Money.pl
Rośnie liczba ofiar huraganu Sandy Skutki uderzenia żywiołu mogą być większe niż to, co do tej pory przeżyliśmy.
"Sandy" pustoszył Jamajkę. To nie koniec Tropikalny huragan zabił jedną osobę i wyrządził poważne szkody materialne. Teraz spodziewany jest na wschodzie Kuby.
Oto katastrofalne skutki huraganu Sandy Firma IHS Global przewiduje, że straty spowodowane przez huragan Sandy sięgną od 10 do 20 miliardów dolarów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)