Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Przyjaciele Syrii radzą, jak skończyć wojnę

0
Podziel się:

W Stambule trwa drugie spotkanie Przyjaciół Syrii. Ponad 70 krajów zachodnich i arabskich zastanawia się, jak skończyć wojnę.

Przyjaciele Syrii radzą, jak skończyć wojnę
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

W Stambule rozpoczęło się w niedzielę drugie spotkanie _ Przyjaciół Syrii _ z udziałem przedstawicieli ponad 70 krajów zachodnich i arabskich. Jego celem jest wywarcie na reżim prezydenta Baszara el-Asada presji, by położyć kres krwawej przemocy wobec opozycji.

_ Przyjaciele Syrii _ mają omówić nowe inicjatywy, mające zmusić prezydenta Asada do wprowadzenia planu wysłannika ONZ i Ligi Arabskiej Kofiego Annana, zakładającego wstrzymanie ataków wojska na opozycję, a także ewentualność jej uzbrojenia.

Druga konferencja _ Przyjaciół Syrii _ rozpoczęła się o godzinie 9.30 w centrum kongresowym w Stambule w obecności sekretarz stanu USA Hillary Clinton i szefów dyplomacji państw arabskich i europejskich, a także szefów Narodowej Rady Syryjskiej (NRS). Szef Rady Burhan Ghalioun zaapelował w sobotę o uzbrojenie Wolnej Armii Syryjskiej.

_ - NRS wyraża żądania narodu syryjskiego. Wielokrotnie apelowaliśmy o uzbrojenie Wolnej Armii Syryjskiej. Chcielibyśmy, aby konferencja "Przyjaciół Syrii" zgodziła się na to _ - powiedział.

Czytaj więcej o wojnie w Syrii
"Wojna się szybko nie skończy. Konflikt się tli" W tureckim Stambule rozpoczyna się drugie spotkanie Grupa Przyjaciół Syrii.
Koniec wojny w Syrii. To poważny przełom Władze Syrii zaakceptowały plan pokojowy wysłannika ONZ i Ligi Arabskiej Kofiego Annana.
"Pokojowa misja pozwoli mu dalej mordować" Zdaniem dzisiejszego wydania amerykańskiego dziennika Washington Post, misja Kofi Annana najpewniej da czas reżimowi Asada
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)