Notowania

Putin dostał list od Bieriezowskiego

Milioner 23 marca został znaleziony z pętlą na szyi na podłodze łazienki domu w Ascot.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kremlin.ru/CC/Wikipedia)

67-letni Bieriezowski, który w następstwie konfliktu z Putinem opuścił Rosję i przyjechał do Wielkiej Brytanii w 2000 roku, 23 marca został znaleziony z pętlą na szyi na podłodze łazienki domu w Ascot.

Putin powiedział to podczas swego dorocznego teledialogu z obywatelami. Prezydent występuje ze specjalnego studia w sali wystawowej Gostinyj Dwor, nieopodal Kremla.

Telemost jest transmitowany na żywo przez stacje telewizyjne Kanał 1, Rossija i Rossija-24, a także rozgłośnie radiowe Majak, Wiesti FM i Radio Rossii. -_ Zgadzam się na to. Jest to jednak sprawa jego rodziny _ - oznajmił Putin, pytany, czy zgodziłby się na to, aby Bieriezowski został pochowany w Rosji.

Prezydent ujawnił również, że otrzymał dwa listy od zbiegłego z Rosji oligarchy: pierwszy na początku tego roku, a drugi - już po jego śmierci. - Pierwszy list - napisany odręcznie - przekazał mi jego dawny partner biznesowy z Rosji - poinformował, dodając, że w obu przesłaniach Bieriezowski przyznawał, że popełnił wiele błędów, a także prosił o wybaczenie i zgodę na powrót do Rosji.

Indagowany o to, czy odpowiedział na pierwszy list, Putin oznajmił, że wymagało to konsultacji i opinii prawniczych. -_ Prezydent ma prawo ułaskawić _ - podkreślił. Gospodarz Kremla zauważył również, że nigdy nie był w bliskich stosunkach z Bieriezowskim. 67-letni Bieriezowski, który w następstwie konfliktu z Putinem opuścił Rosję i przyjechał do Wielkiej Brytanii w 2000 roku, 23 marca został znaleziony z pętlą na szyi na podłodze łazienki domu w Ascot. W Wielkiej Brytanii biznesmen ostro krytykował politykę Putina i wspierał finansowo opozycję przeciw niemu. Po jego śmierci Kreml poinformował, że Bieriezowski w liście do prezydenta błagał go o przebaczenia i prosił o pozwolenie na powrót do Rosji

Czytaj więcej w Money.pl
Skandal wokół nagrania wideo z Putinem Rzecznik Kremla nazwał publikację nieetyczną i zagroził zerwaniem współpracy z redakcją.
Starcie Putina z Merkel. To koniec przyjaźni Merkel całkowicie pozbyła się złudzeń dotyczących politycznego i społecznego rozwoju w Rosji.
Chcą wyjaśnień od Putina. Chodzi o miliardy Putin niedawno podkreślił, że rosyjskie NGO dostały tylko w ciągu ostatnich czterech miesięcy 28 mld rubli.
Tagi: prezydentura władimira putina, borys bieriezowski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz