Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Putin i Miedwiediew tracą w oczach Rosjan

0
Podziel się:

Mimo kilkuprocentowego spadku, ich sposób rządzenia popiera ponad 70 proc. badanych.

Putin i Miedwiediew tracą w oczach Rosjan
(gudmd.haralds/CC/Flickr)
bEDBRyLF

Zaufanie Rosjan do prezydenta i premiera znacznie zmalało w styczniu, zmniejszyło się o 6-7 pkt proc. - pisze dziennik _ Kommiersant _ przytaczając wyniki sondażu analitycznego Centrum Lewady. Nie bardzo wiadomo, dlaczego.

Takiego spadku, jak podkreśla dziennik, socjolodzy Centrum nie notowali nawet w czasie szczytu kryzysu finansowego. Eksperci wiążą te wyniki, m.in. z długą zimową przerwą noworoczno-świąteczną i ciężkim przejściem Rosjan od wypoczynku do pracy.

Jeszcze w grudniu działalność prezydenta Dmitrija Miedwiediewa akceptowało 75 proc. Rosjan. Według danych sondażu z minionego weekendu liczba ta wynosi 69 proc. Pracy Miedwiediewa nie akceptuje obecnie 29 proc. ankietowanych, gdy przed Nowym Rokiem takich ludzi było 22 proc.

bEDBRyLH

Liczba tych, którym nie podoba się działalność premiera Władimira Putina, też wzrosła - z 20 do 25 proc., gdyż mniej jest takich, którzy te działania akceptują; teraz jest ich 72 proc., gdy w grudniu było 79 proc.

Sondaż przeprowadzono przed zamachem na lotnisku Domodiedowo, toteż wicedyrektor Centrum Lewady Aleksiej Grażdankin nie dostrzega żadnych _ znaczących wydarzeń _, które w ciągu miesiąca _ mogłyby w tak dużym stopniu wpłynąć na opinię publiczną _.

Eksperci uważają, że wahania w sondażach są związane ze zmęczeniem ludzi długotrwałym wychodzeniem Rosji z kryzysu. Mimo że, jak mówi Grażdankin, nie ma wyraźnego pogorszenia w warunkach życia zwykłych ludzi, ludzie nie widzą jasnej perspektywy poprawy, a w takich warunkach zaufanie społeczeństwa do władz kraju zaczyna się wahać.

Przedstawiciel Centrum Lewady jest jednak przekonany, że notowania Miedwiediewa i Putina wzrosną, gdyż _ nastał rok przedwyborczy _ i _ władza będzie mieć dla elektoratu dużo kiełbasy wyborczej _.

bEDBRyLN
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t103297.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miedwiediew;wyprzedzil;putina;ale;tylko;w;moskwie,51,0,753971.html) Miedwiediew wyprzedził Putina, ale tylko w Moskwie W stolicy Rosji w wyborach prezydenckich zwyciężyłby aktualny prezydent.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/t82525.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/financial;times;putin;moze;wrocic;jak;dobry;car,87,0,672855.html) "Financial Times": Putin może wrócić jak "dobry car" Dziennik nie wyklucza kolejnej prezydentury premiera Rosji.
bEDBRyMi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)