Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Putin nie mówi o wyborach. Zrezygnuje?

Wcześniej Jedna Rosja, wyznaczyła sobie za priorytet jego kandydaturę na fotel prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Premier Rosji Władimir Putin zalecił swojej partii, rządzącej Jednej Rosji, aby nie poruszano obecnie kwestii wyborów prezydenckich w marcu 2012, gdyż temat ten jest _ przedwczesny _, a w grudniu tego roku odbędą się wybory parlamentarne.

_ Jeśli chodzi o prezydencką kampanię wyborczą, proszę was, aby o tym teraz nie mówić, nie ekscytować się tą sprawą, to wszystko będzie miało miejsce w przyszłym roku _ - powiedział rosyjski prezydent na spotkaniu z kierownictwem partii.

Już po raz drugi w tym tygodniu Putin, prezydent Rosji w latach 2000-2008, chce położyć kres spekulacjom na temat swojej ewentualnej kandydatury i kandydatury obecnego prezydenta Dmitrija Miedwiediewa.

W czwartek Jedna Rosja, na której czele stoi Putin, wyznaczyła sobie za _ priorytet _ kandydaturę obecnego premiera na urząd prezydenta.

Dzień wcześniej premier podkreślił, że kandydatura na prezydenta będzie ustalona wspólnie z obecnym prezydentem we właściwym czasie.

Putin, który ze względu na ordynację wyborczą nie mógł po dwóch kadencjach ubiegać się o najwyższy urząd w państwie po raz trzeci, wyznaczył w 2008 roku na kandydata w wyborach swego protegowanego Mediewiediewa. Obecny premier może po czteroletniej przerwie po raz trzeci kandydować na prezydencki fotel.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t94081.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/putin;w;sondazach;przed;miedwiediewem,240,0,812272.html) Putin w sondażach przed Miedwiediewem Według Centrum Lewady, zaufanie do premiera Putina deklaruje wciąż 70 proc. obywateli Rosji, a do prezydenta Miedwiediewa - 65 proc.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/5/t36869.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bedzie;starcie;miedwiediewa;z;putinem,55,0,812343.html) Będzie starcie Miedwiediewa z Putinem? Z sondażu wynika, że po raz pierwszy w historii Rosji może dojść do drugiej tury wyborów prezydenckich.
Tagi: wybory prezydenckie w rosji, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz