Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Putin nie mówi o wyborach. Zrezygnuje?

0
Podziel się:

Wcześniej Jedna Rosja, wyznaczyła sobie za priorytet jego kandydaturę na fotel prezydenta.

Putin nie mówi o wyborach. Zrezygnuje?
(ec.europa.eu)

Premier Rosji Władimir Putin zalecił swojej partii, rządzącej Jednej Rosji, aby nie poruszano obecnie kwestii wyborów prezydenckich w marcu 2012, gdyż temat ten jest _ przedwczesny _, a w grudniu tego roku odbędą się wybory parlamentarne.

_ Jeśli chodzi o prezydencką kampanię wyborczą, proszę was, aby o tym teraz nie mówić, nie ekscytować się tą sprawą, to wszystko będzie miało miejsce w przyszłym roku _ - powiedział rosyjski prezydent na spotkaniu z kierownictwem partii.

Już po raz drugi w tym tygodniu Putin, prezydent Rosji w latach 2000-2008, chce położyć kres spekulacjom na temat swojej ewentualnej kandydatury i kandydatury obecnego prezydenta Dmitrija Miedwiediewa.

W czwartek Jedna Rosja, na której czele stoi Putin, wyznaczyła sobie za _ priorytet _ kandydaturę obecnego premiera na urząd prezydenta.

Dzień wcześniej premier podkreślił, że kandydatura na prezydenta będzie ustalona wspólnie z obecnym prezydentem we właściwym czasie.

Putin, który ze względu na ordynację wyborczą nie mógł po dwóch kadencjach ubiegać się o najwyższy urząd w państwie po raz trzeci, wyznaczył w 2008 roku na kandydata w wyborach swego protegowanego Mediewiediewa. Obecny premier może po czteroletniej przerwie po raz trzeci kandydować na prezydencki fotel.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t94081.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/putin;w;sondazach;przed;miedwiediewem,240,0,812272.html) Putin w sondażach przed Miedwiediewem Według Centrum Lewady, zaufanie do premiera Putina deklaruje wciąż 70 proc. obywateli Rosji, a do prezydenta Miedwiediewa - 65 proc.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/5/t36869.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bedzie;starcie;miedwiediewa;z;putinem,55,0,812343.html) Będzie starcie Miedwiediewa z Putinem? Z sondażu wynika, że po raz pierwszy w historii Rosji może dojść do drugiej tury wyborów prezydenckich.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)