Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
15.02.2012 08:20

"Putin to dyktator". Skandowali przeciw władzy i zostali zatrzymani

Wybory w Rosji odbędą się 4 marca i różnych regionach kraju, coraz więcej ludzi wychodzi na ulice.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kmu.gov.ua)

*Policja w Moskwie zatrzymała wczoraj 20 osób protestujących przeciwko premierowi Władimirowi Putinowi i jego rządowi - informuje ze stolicy Rosji agencja Associated Press. Protest odbywał się przed siedzibą Centralnej Komisji Wyborczej (CKW). *

Uczestnicy akcji trzymali transparent z napisem _ Precz z dyktaturą _ i skandowali: _ Rosja bez Putina _.

Agencja przypomina, że Putin mający zamiar powrócić na Kreml po marcowych wyborach prezydenckich napotyka coraz większy sprzeciw wobec swej osoby od kiedy jego partia Jedna Rosja zwyciężyła w grudniowych wyborach parlamentarnych, których wyniki są dotąd kwestionowane przez opozycję; zarzuca ona władzom fałszerstwa wyborcze.

Po wyborach przeciwko oszustwom demonstrowały na ulicach Moskwy i innych miast tysiące ludzi. Domagali się m.in. zdymisjonowania przewodniczącego CKW Władimira Czurowa.

Więcej o wyborach w Rosji czytaj w Money.pl
Nielegalnie poparli Putina. To ich teraz czeka Organizatorzy ubiegłotygodniowego wiecu poparcia dla Władimira Putinie muszą zapłacić grzywnę w wysokości 1000 rubli, czyli około 100 złotych.
"Partia oszustów i złodziei" zmieni nazwę? Deputowany Andriej Worobiow, nie wykluczył, że kierowana przez premiera Władimira Putina formacja zostanie poddana rebrandingowi.
"Wszyscy Rosjanie wyjdą na ulice" Były prezydent Związku Radzieckiego Michaił Gorbaczow krytykuje Władimira Putina.
Tagi: rosja, putin, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz