Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Radioaktywna woda nie dotarła do oceanu

0
Podziel się

Mimo tego premier Naoto Kan nie wyklucza zamknięcia całej, złożonej z sześciu reaktorów elektrowni Fukushima.

Radioaktywna woda nie dotarła do oceanu
(PAP/EPA)
bDzskeFx

Japońskie władze nie potwierdzają, że radioaktywna woda z elektrowni Fukushima wpłynęła do Oceanu Spokojnego. Obecnie napromieniowana woda znajduje się w rowach koło elektrowni, położonych od 55 do 70 metrów od wybrzeża.

Japońska Agencja Bezpieczeństwa Nuklearnego i Przemysłowego twierdzi, że jej poziom jest stabilny i że nie przelewa się ona do oceanu. Operator elektrowni dokonuje na miejscu stosownych pomiarów i pilnuje, by skażona woda nie zmieszała się z wodą z oceanu. Wokół rowów układane są worki z piaskiem i cementowe konstrukcje.

W niedzielę ogłoszono, że woda w zbiorniku reaktora numer 2 wielokrotnie przekracza dopuszczalny poziom radioaktywności. Częściowo stopiła ona plutonowe pręty paliwowe. Poziom radioaktywności przekraczał wtedy tysiąc milisiwertów na godzinę. Przy kontakcie człowieka z taką dawką, w ciągu pół godziny znacząco może obniżyć poziom limfocytów we krwi. W przypadku gdy kontakt potrwa dłużej niż 4 godziny, może dojść do śmierci w ciągu miesiąca.

bDzskeFz

Dziś operator elektrowni wypompowuje radioaktywną wodę podmywającą podziemia budynku turbinowego w pobliżu elektrowni numer 1. Podobne prace mają być wykonywane w drugim i trzecim reaktorze. Także dziś elektrycy przywrócili światło w pomieszczeniu kontrolnym reaktora numer 4.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/135/t136071.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/fukushima;znaleziono;pluton;pochodzi;z;pretow;paliwowych,148,0,802196.html) Fukushima: Znaleziono pluton. Pochodzi z prętów paliwowych?
Wczoraj na terenie elektrowni Fukushima wykryto groźny pluton. Operator siłowni zapewnił, że jego poziom jest na tyle niski, że nie stanowi wielkiego zagrożenia dla ludzkiego życia i zdrowia. Pluton jest bardziej radioaktywny niż pozostałe substancje wykryte w elektrowni, takie jak jod czy cez. W kontakcie z człowiekiem może spowodować u niego wzrost ryzyka zachorowania na raka.

Podczas przemówienia w japońskim parlamencie premier Naoto Kan nie wykluczył zamknięcia całej, złożonej z sześciu reaktorów elektrowni Fukushima po trzęsieniu ziemi i tsunami z 11 marca. Siła wstrząsów wynosiła wtedy 8,9 stopnia w skali Richtera, a fale tsunami osiągały do 10 metrów.

bDzskeFF
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/135/t136071.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wstrzasy;wtorne;w;japonii;rosnie;radioaktywnosc;wody;morskiej,177,0,801457.html) Wstrząsy wtórne w Japonii. Rośnie radioaktywność wody morskiej Wczoraj poziom radioaktywności był 1250 razy wyższy od normy, dziś już 1850 razy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t135982.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/170;ton;plutonu;i;700;technikow;fukushima;nadal;grozna,115,0,801395.html) 170 ton plutonu i 700 techników. Fukushima nadal groźna Stężenie radioaktywnego jodu w wodzie morskiej wokół elektrowni przekroczyło już ponad tysiąckrotnie dopuszczalne normy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t136080.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/juz;17;napromieniowanych;radioaktywna;woda;w;kolejnych;reaktorach,92,0,801116.html) Już 17 napromieniowanych. Radioaktywna woda w kolejnych reaktorach Ilość radioaktywnego jodu w morzu wokół Fukushimy jest 8 razy wyższa niż tydzień temu.
bDzskeGa
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
KOMENTARZE
(0)