Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Tomasz Zalewski
|

Ranna kongresmanka z Tucson czuje się coraz lepiej

0
Podziel się:

Gabrielle Giffords może sama oddychać.

Ranna kongresmanka z Tucson czuje się coraz lepiej
(PAP/EPA)
bESyvbSd

Z Tucson w stanie Arizona doszły kolejne pomyślne wiadomości o stanie zdrowia demokratycznej kongresmanki Gabrielle Giffords, postrzelonej w czasie masakry w tym mieście 8 stycznia przez samotnego mordercę-szaleńca.

Senator z Nowego Jorku Kirsten Gillibrand powiedziała w niedzielę w telewizji NBC, że Giffords może już poruszać częściami ciała po obu jego stronach. Gillibrand rozmawiała z mężem rannej kongresmanki, astronautą Markiem Kellym, który czuwa przy jej łóżku w szpitalu w Tucson.

_ - Jej stan poprawia się z każdym dniem. Porusza częściami ciała po obu stronach. Sama może już oddychać, otwiera oczy i okazuje, że rozumie to, co słyszy i widzi _ - powiedziała pani senator.

bESyvbSf

Masakra w Tucson. Zobacz komentarze CNN:

Poza Giffords w szpitalu przebywają jeszcze dwie inne ofiary ataku w sobotę 8 stycznia. Ich stan określa się jako dobry. Od kul mordercy, 22-letniego Jareda Loughnera, zginęło 6 osób, w tym 9-letnia dziewczynka i 30-letni asystent Giffords, Gabe Zimmerman, który wkrótce miał się ożenić.

Wczoraj miały miejsce kolejne pogrzeby zabitych w masakrze - pochowano m.in. Dorwana Stoddarda, który zginął, kiedy ochraniał własnym ciałem swoją żonę Mary. Dzięki poświęceniu męża przeżyła ona mimo trafienia trzema kulami. W USA trwa dyskusja na temat przyczyn tragedii.

bESyvbSG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)