Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ratownicy dotarli do górników uwięzionych pod ziemią

0
Podziel się

Górnicy będą wyciągani pojedynczo w specjalnych kapsułach.

Ratownicy dotarli do górników uwięzionych pod ziemią
(EPA/Claudio Reyes)
bEgMYNjF

Ratownicy dotarli do 33 górników, uwięzionych od ponad dwóch miesięcy pod ziemią, w kopalni złota *koło miasta Copiapo w Chile. Ewakuacja ludzi przebywających *po zawaleniu się chodników *na głębokości *624 metrów, rozpocznie się we wtorek.

**aktualizacja 15:15

Ratownicy skończyli wiercenie szybu ratunkowego, przez który ewakuowani będą uwięzieni górnicy. Ekipa ratunkowa jest teraz niemal gotowa do akcji. Inżynierowie muszą jeszcze podjąć decyzję ot tym, jak duży odcinek szybu ratunkowego powinien zostać pokryty ochronną warstwą metalu.

bEgMYNjH

Na początek w dół zostaną opuszczeni lekarze i ratownicy. Pomogą oni górnikom wejść do specjalnej kapsuły i wyjechać na powierzchnię. Ludzie będą wydobywani pojedynczo w. Według informacji rządu ten etap akcji ratunkowej zajmie od trzech do 10 dni. Mężczyźni są na głębokości prawie 700 metrów, co oznacza, że podróż na górę każdego z nich będzie trwała godzinę.

33 ludzi jest pod ziemią od 5 sierpnia, gdy zawalił się korytarz w kopalni miedzi i złota. Górnicy schronili w komorze ratunkowej, w której były zapasy wody i żywności. Kontakt z nimi nawiązano dopiero po kilkunastu dniach. Jeszcze nigdy w historii górnictwa nie zdarzyło się, by ludzie przebywali tak długo pod ziemią.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/t109457.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chile;gigantyczna;wiertarka;ma;pomoc;uratowac;gornikow,18,0,666642.html) Chile: Gigantyczna wiertarka ma pomóc uratować górników Od 5 sierpnia na głębokości 700 m uwięzionych jest 33 górników.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/61/t74813.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wyciaganie;chilijskich;gornikow;potrwa;do;8;dni,136,0,689544.html) Wyciąganie chilijskich górników potrwa do 8 dni We wtorek rozpocznie się wyciąganie górników, zasypanych w kopalni złota w Chile.
bEgMYNki
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)