Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Reakcja Kaczyńskiego była słuszna". Prezes nie komentuje sprawy Ziobry

0
Podziel się:

Były minister mówi o stawianiu go do kąta. Co na to zwolennicy prezesa?

"Reakcja Kaczyńskiego była słuszna". Prezes nie komentuje sprawy Ziobry
(PAP/Andrzej Hrechorowicz)
bEKCVQlN

[aktualizacja 08:30]

Zbigniew Ziobro uważa, że zaproponowane przez Jarosława Kaczyńskiego rozwiązania nie są kompromisem. Zwolennicy prezesa twierdzą, że były minister zmierza do utworzenia własnej partii.

Wczoraj, na posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS prezes tej partii wezwał, by Ziobro i Jacek Kurski oddali się do jego dyspozycji i zaprzestali krytycznych wypowiedzi na temat partii na forum publicznym. Na konferencji w Sejmie były minister sprawiedliwości stwierdził, że trudno nazwać kompromisem stawianie do kąta polityków którzy mówią o zmianach.

Jarosław Kaczyński był niedostępny dla dziennikarzy. Natomiast szef klubu PiS Mariusz Błaszczak ocenił, że działania Ziobry zmierzają do stworzenia nowej partii. _ - Widzę, że tu mamy do czynienia z tworzeniem nowej partii politycznej, po prostu _ - powiedział Błaszczak w programie _ Tak jest _ w TVN24, tuż po briefingu Ziobry.

bEKCVQlP

Pytany, czy Ziobro i Kurski zostaną wyrzuceni z PiS, odpowiedział: _ zgoda buduje, niezgoda rujnuje. - Mam wrażenie, że Zbigniew Ziobro zapomniał w Brukseli o tej maksymie _. _ Dziś została wyciągnięta ręka do Zbigniewa Ziobry, widać, że ją odrzuca _ - powiedział szef klubu PiS

Jeden ze stronników Ziobry, poseł Arkadiusz Mularczyk jest zdumiony potraktowaniem Ziobry przez kierownictwo partii. Mularczyk, który był gościem _ Programu 1 Polskiego Radia , podkreślił, że Ziobro ma wielkie zasługi dla PIS. - To jego działania jako ministra, czy członka komisji Rywina spowodowały, że PiS ma taką popularność _ - podkreśla.

POSŁUCHAJ ARKADIUSZA MULARCZYKA:

Poseł PiS dodał, że grupie działaczy Prawa i Sprawiedliwości, którzy domagają się reformy jego funkcjonowania zależy nie na miejscu w partii, lecz na dalszych losach Polski, rządzonych przez Platformę Obywatelską bez skutecznej opozycji. Poseł wyraził nadzieję, że faktyczne ultimatum dla Ziobry nie jest ostatecznym zdaniem prezesa Kaczyńskiego. Być może uda się wypracować kompromis.

Według politologa Rafała Chwedoruka, prezes PiS prawidłowo zareagował na ostatnie _ wybryki _ Ziobry. Jarosław Kaczyński zaproponował Ziobrze i jego partyjnemu koledze Jackowi Kurskiemu oddanie się do dyspozycji PiS i zaprzestanie szkodliwych dla ugrupowania działań.

bEKCVQlV

Rafał Chwedoruk podkreślił, że taka postawa Kaczyńskiego była jedyną słuszną w całej tej sprawie.

POSŁUCHAJ OPINII POLITOLOGA:

Zdaniem Rafała Chwedoruka, europoseł Ziobro, który już wstępnie zapowiedział, że propozycji Kaczyńskiego nie przyjmie, skazuje się na polityczny niebyt na najbliższe lata.
Politolog dodał również, że po raz kolejny okazuje się , iż wewnętrzny pucz w partii kończy się prawie zawsze tak samo.

O kłopotach Zbigniewa Ziobry czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/18/t19986.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/list;ziobry;do;kaczynskiego;bedzie;kara;czy;pojednanie,173,0,955821.html) Będą następstwa listu Ziobry do Kaczyńskiego Na jutro zaplanowano posiedzenie Komitetu Politycznego PiS, która ma zająć się m.in. tą sprawą.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/130/t129410.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/ich;szkodliwa;dzialalnosc;musi;sie;zakonczyc,54,0,955446.html) Ich szkodliwa działalność musi się zakończyć Adam Hofman stawia Ziobrze i Kurskiemu warunki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t19991.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/to;jest;dramat;zbigniew;ziobro;poza;pis,124,0,955516.html) "To jest dramat". Zbigniew Ziobro poza PiS? _ - List to krzyk rozpaczy wysyłany do mediów, bo nie ma możliwości kontaktu z prezesem - _twierdzi profesor Jadwiga Staniszkis.
bEKCVQmq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)