Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w afganistanie
03.08.2010 12:39

Rebelianci zaatakowali bazę koalicji w Kandaharze

Dwóch samobójców zdetonowało się przy bramie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Army.mil/CC/Flickr)

Rebelianci przypuścili dziś atak na największą bazę sił międzynarodowych na południu Afganistanu, w prowincji Kandahar - podało dowództwo wojsk NATO. Według agencji Associated Press szturm trwał około godziny i nie przełamał obrony bazy.

AFP informuje, że w pobliżu wejścia do bazy dwaj talibscy zamachowcy-samobójcy ubrani w kamizelki z materiałami wybuchowymi zdetonowali je, by umożliwić czterem innym podjęcie próby wtargnięcia do bazy. Następnie dwaj napastnicy zginęli w wymianie ognia - powiedział rzecznik władz Kandaharu. Dodał, że dwaj pozostali nadal się bronią.

Według AFP do ataku przyznali się talibowie; ranny został żołnierz i dwaj cywile.

Natomiast agencja Associated Press informuje, że atak został już odparty, a rzecznik sił NATO w Kandaharze Fred De Mos powiedział, że nie ma informacji o stratach ani o liczebności napastników.

AP zaznacza też, że żadne ugrupowanie nie wzięło odpowiedzialności za szturm, ale przypomina on ataki podejmowane przez talibów na cele rządowe i wojskowe.

Talibowie próbowali wedrzeć się do bazy w Kandaharze 22 maja, a kilka dni później zaatakowali Bagram - główną bazę amerykańską w Afganistanie.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: wojna w afganistanie, afganistan, atak, baza, kandahar, zamachowcy, talibowie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz