Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Region wałbrzyski: Cieszysz się z galerii?

0
Podziel się

Ruszyły prace przygotowujące teren pod budowę Galerii Świdnickiej. Top będzie pierwsza w mieście galerii z wieloekranowym kinem i innymi atrakcjami. Już w październiku otwarcie Galerii Victoria - pierwszego takiego obiektu w Wałbrzychu.

Region wałbrzyski: Cieszysz się z galerii?
bEglcNcl

Galeria Świdnicka powstanie na miejscu nieistniejących już Zakładów Elektrotechniki Motoryzacyjnej. Trwają właśnie prace wyburzeniowe. Według przygotowanego projektu, będzie liczyła 23 125 mkw powierzchni całkowitej, 15 270 mkw powierzchni handlowej, około 400 miejsc parkingowych i ponad 50 sklepów. Ma być gotowa na koniec przyszłego roku. Prace przy galerii Victoria idą pełną parą, obiekt ma być gotowy 16 października. Powstaje w wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin. Wieloekranowe kino, dziesiątki sklepów i inne atrakcje - to ma przyciągać klientów nie tylko z regionu wałbrzyskiego, ale także z Czech i sąsiednich miast. Tylko, że te już niedługo też będą miały swoje galerie. Rozbudowała się też bowiem galeria w Kłodzku. I o ile dla klientów to dobra wiadomość, o tyle właściciele drobnych sklepów martwią się o przyszłość i o to, że nie wytrzymają konkurencji. - Ale takie są czasy, że galerie powstają we wszystkich większych miastach - mówi Joanna Kaczan, która niedawno przeprowadziła się do kamienicy w dzielnicy
Sobięcin. Kupiła tam mieszkanie bo było niedrogie i już nie może się doczekać budowy galerii. - Teraz tu nie ma żadnych atrakcji, a tak przynajmniej będę miała z dzieckiem blisko do kina - mówi. A czy według was galerie mogą ożywić dzielnicę? Czy są potrzebne w każdym mieście? Zapraszamy do dyskusji.

bEglcNcO
wiadomości
KOMENTARZE
(0)