Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Remont Białego Domu. Obama przenosi się do repliki Gabinetu Owalnego

0
Podziel się:

Prace nad nową siedzibą prezydenta w budynku Eisenhowera już się rozpoczęły.

Remont Białego Domu. Obama przenosi się do repliki Gabinetu Owalnego
(Seansie/CC/Flickr)
bEIPAewR

Przed planowanym dwuletnim remontem Zachodniego Skrzydła Białego Domu, prezydent USA Barack Obama być może już latem przeniesie się do repliki Gabinetu Owalnego w innym budynku - informują w piątek portale RealClearPolitics i Politico.

Powołując się na _ kilka wiarygodnych źródeł _, RealClearPolitics twierdzi, że nowy pokój do pracy Obamy będzie niemal kopią najsłynniejszego na świecie gabinetu. Będzie znajdować się na krańcu południowej części tzw. biura wykonawczego budynku Eisenhowera (Eisenhower Executive Office Building), tuż obok Białego Domu.

;Prace nad _ nową siedzibą _ prezydenta w budynku Eisenhowera już się rozpoczęły. Ma ona być gotowa w sierpniu, o ile oczywiście nie ujawnią się jakieś budowlane przeszkody. Zastępcze pomieszczenia mają służyć prezydentowi przez dwa lata.

bEIPAewT

Przeniesie się Obamy do pomieszczeń zastępczych nie jest precedensem. Jak informuje Politico, w przeszłości także prezydent Herbert Hoover przeniósł się na drugą stronę ulicy na czas remontu w 1929 roku. Z kolei prezydenci Richard Nixon i Lyndon B. Johnson używali Gabinetu Owalnego tylko do formalnych spotkań, a na co dzień pracowali gdzie indziej.

Gabinet Owalny to oficjalne miejsce pracy prezydentów Stanów Zjednoczonych od 1909 roku, czyli od czasów prezydentury Williama Tafta.

Czytaj więcej w Money.pl
USA dementują. Obama niczego nie odmówił Biały Dom zaprzeczył, jakoby prezydent Barack Obama odmówił prośbie premiera Izraela Benjamina Netanjahu o spotkanie w tym miesiącu, kiedy szef izraelskiego rządu będzie z wizytą w USA.
Obama wskazuje następcę? "Dyskretnie" Prezydent Barack Obama wystąpił we wspólnym wywiadzie dla telewizji CBS razem z szefową dyplomacji USA Hillary Clinton.
Obama chwali interwencję. Rebelia nie gaśnie Prezydent USA Barack Obama popiera działania przywódcy Francji Francois Hollande'a ws. interwencji w Mali.
bEIPAexu
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)