Notowania

usa
22.09.2010 07:43

Republikanie w USA blokują legalizację imigrantów

Ustawa o legalizacji pobytu dotyczy ponad 2 mln młodych ludzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eric Beato/CC/Flickr)

Ustawa o legalizacji pobytu w Stanach Zjednoczonych dotyczy ponad 2 mln młodych ludzi. * *

Tzw. DREAM Act (Development, Relief and Education for Alien Minors) to projekt ustawy pozwalającej osobom, które jako dzieci nielegalnie dostały się do Stanów Zjednoczonych, na uzyskanie legalnego statusu poprzez kontynuowanie nauki lub służbę wojskową.

Rozczarowanie wynikiem głosowania w Senacie wyraziły organizacje broniące praw imigrantów. Ich zdaniem, DREAM Act byłby szansą na legalizację pobytu dla ponad 2 mln młodych ludzi mieszkających obecnie nielegalnie w Stanach Zjednoczonych.

_ - Jest to jedyny kraj jaki znają. Jest to ich jedyna ojczyzna i nie mają szans na zalegalizowanie pobytu _ - powiedziała PAP Monika Starczuk, zastępca dyrektora programu _ Inicjatywa Nowi Amerykanie _.

DREAM Act otwierałby drogę do legalizacji pobytu w Stanach Zjednoczonych osobom, które wjechały do tego kraju przed ukończeniem 16 roku życia, przebywają w USA od co najmniej pięciu lat i ukończyły szkołę średnią. By otrzymać legalny pobyt musiałyby rozpocząć naukę na studiach albo służbę wojskową.

DREAM Act został po raz pierwszy zgłoszony w Senacie USA w 2007. Od tego czasu projekt nie uzyskał wystarczającego poparcia pozwalającego na jego uchwalenie. Jego zwolennicy podkreślają, że zachęca on młodych ludzi do podnoszenia poziomu wykształcenia a także jest szansą dla amerykańskiej armii na większy pobór.

Czytaj w Money.pl

Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz