Notowania

Przejdź na
płażyński
13.06.2011 09:40

Rodzina Płażyńskiego oburzona na PO

Syn Macieja Płażyńskiego protestuje przeciw wykorzystywaniu pamięci o jego ojcu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Krzysztof Białoskórski/orka.sejm.gov.pl)

Marszałek Sejmu na konwencji Platformy Obywatelskiej w hali Ergo Arena powołał się na pamięć o jednym z założycieli partii - Macieju Płażyńskim. Jego słowa nie sposobały sie rodzinie zmarłego polityka.

_ Na konwencji Platformy Obywatelskiej 11 czerwca 2011 r. w hali Ergo Arena marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna stwierdził m.in., iż tam na górze "Maciek Płażyński kibicuje nam, ściska za Platformę kciuki i mówi wygrajcie to” W nas - bliskich Macieja Płażyńskiego - słowa te wzbudziły sprzeciw. Nie godzi się instrumentalnie wykorzystywać imienia naszego Męża i Taty na potrzeby przedwyborczego happeningu - _pisze na stronie Salon24 Jakub Płażyński, syn Macieja Płażyńskiego.

Według niego Platforma Obywatelska jest dziś partią władzy. Płażyński pisze, że z medialnego przekazu wynika, że jest to partia, która krzewi optymizm i miłość wśród naszych rodaków.

_ Nam, którzy trochę ponad rok temu stracili ukochaną osobę, ten optymizm jednak się nie udziela. Pan premier Donald Tusk zachęcał wczoraj do bycia dumnym z naszego Państwa. W pierwszą rocznicę Tragedii Smoleńskiej staliśmy obok szczątków samolotu, w którym 96 osób spędziło ostatnie chwile życia. Oprócz bezmiaru smutku czuliśmy wstyd i poczucie opuszczenia ze strony władz państwowych, składając kwiaty przy wraku TU-154 częściowo nakrytym brezentem, który w sposób prowizoryczny przytrzymywało parę starych opon - wspomina syn zmarłego polityka. _

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/235/t141803.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/efektowne;urodziny;platformy;obywatelskiej;tusk;idzcie;i;zwyciezajcie;,99,0,849251.html) Efektowne urodziny Platformy Obywatelskiej. Tusk: Idźcie i zwyciężajcie. Na gdańskiej konwencji pojawiła się była szefowa PJN: Jestem z wami bo Polacy wolą miłość od nienawiści. Obok miejsce zajął Dariusz Rosati. Zaskoczył też marszałek Senatu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t86453.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szef;po;namascil;kandydatow;na;zastepcow,227,0,689123.html) Szef PO namaścił kandydatów na zastępców Dziś wybory partyjnych władz. Wśród kandydatów jest Ewa Kopacz.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t98351.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bylibysmy;grecja;gdybysmy;sluchali;kaczynskiego,163,0,637347.html) "Bylibyśmy Grecją, gdybyśmy słuchali Kaczyńskiego" Premier Tusk ostro skrytykował lidera PiS.

_ _

Tagi: płażyński, platforma, konwencja, smoleńsk, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz