Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja boi się ataku z Zachodu?

0
Podziel się:

W programie manewrów znalazły się m.in. walka z terrorystami i desantem obcych wojsk.

Rosja boi się ataku z Zachodu?
(piker77/CC BY-NC 2.0/Flickr)
bEErRqzp

Rosyjskie MSW postawiło w stan gotowości wszystkie swoje oddziały. Żołnierze służb specjalnych biorą udział w manewrach pod kryptonimem "Zachód - 2013".

Jak informuje biuro prasowe resortu spraw wewnętrznych, chodzi głównie o sprawdzenie gotowości bojowej do odparcia dywersyjnych grup przeciwnika.

Komandosi MSW będą ćwiczyć obronę strategicznych obiektów, odbicie ich z rąk przeciwnika oraz neutralizację grup dywersyjnych i zwiadowczych. W programie manewrów znalazły się także: walka z terrorystami i desantem obcych wojsk.

bEErRqzr

Rosyjscy komentatorzy zauważają ironicznie, że skoro ćwiczenia noszą kryptonim "Zachód", to zapewne Rosja obawia się ataku ze strony zachodnich sąsiadów, najprawdopodobniej państw NATO.

Czytaj więcej w Money.pl
To największe manewry od upadku ZSRR Władimir Putin obserwował manewry wojskowe, w których udział bierze 160 tys. żołnierzy, 5 tys. czołgów, 130 samolotów bojowych i kilkadziesiąt okrętów.
Okręty rosyjskie naprzeciwko chińskich Flota rosyjska wysłała na wody Morza Japońskiego 11 okrętów, jeden podwodny i samoloty.
NATO naciska na Damaszek. Żąda śledztwa USA wesprą militarnie rebeliantów, co z zadowoleniem przyjęła walcząca z Asadem opozycja syryjska.
bEErRqzS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)