Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
miedwiediew
30.08.2008 16:45

Rosja chce więcej obserwatorów OBWE w Gruzji

Taki apel wystosował rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Rosyjski prezydent Dmitrij Miedwiediew zaapelował w sobotę do Europejczyków o wysłanie do Gruzji dodatkowych obserwatorów, którzy kontrolowaliby posunięcia gruzińskiego rządu.

Deklaracja taka padła w rozmowie telefonicznej z brytyjskim premierem Gordonem Brownem.

Jak wyjaśnił Miedwiediew, Rosja jest za wysłaniem _ dodatkowych obserwatorów OBWE do stref bezpieczeństwa i rozciągnięciem bezstronnego międzynarodowego nadzoru nad działaniami gruzińskiego rządu _ - głosi komunikat Kremla.

Na dwa dni przed nadzwyczajnym szczytem Unii Europejskiej w Brukseli Moskwa liczy na _ konstruktywny dialog z Unią Europejską i innymi organizacjami międzynarodowymi _ - oświadczył rosyjski prezydent.

ZOBACZ TAKŻE:

W rozmowie, do której doszło - jak napisano - z inicjatywy strony brytyjskiej, Miedwiediew zapewnił, że Moskwa całkowicie wypełnia założenia sześciopunktowego planu rozejmowego, wynegocjowanego przez francuskiego prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego.

Rosyjski prezydent wyjaśnił także motywy uznania przez Rosję niepodległości separatystycznych republik Gruzji: Osetii Południowej i Abchazji. Według niego _ agresja _ przeciwko Osetii Południowej, podjęta przez prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego, całkowicie zmieniła warunki, _ w jakich w ciągu 17 lat podejmowane były próby uregulowania stosunków _ obu republik z Gruzją.

_ - Wyraźne i jasne określenie woli przez narody Osetii Południowej i Abchazji, zwłaszcza na tle prób remilitaryzacji podjętych przez reżim Saakaszwilego i jego odwetowych deklaracji, wymagało niezwłocznych reakcji w celu zapewnienia im bezpieczeństwa i przetrwania _ - napisano w komunikacie Kremla na temat rozmowy obu przywódców.

Tagi: miedwiediew, gruzja, rosja, saakaszwili, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz