Notowania

wojna w syrii
21.08.2012 09:51

Rosja i Chiny ostrzegają Zachód w sprawie Syrii

Rosja i Chiny są zgodne co do tego, że łamanie międzynarodowych praw i nieprzestrzeganie Karty Narodów Zjednoczonych jest niedopuszczalne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/Photoshot/REPORTER)

Rosja i Chiny są zgodne co do tego, że łamanie międzynarodowych praw i nieprzestrzeganie Karty Narodów Zjednoczonych jest niedopuszczalne - powiedział szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow, cytowany we wtorek przez rosyjskie media.

Na zdjęciu zniszczenia wojenne w Syrii

Według agencji Reutera minister spraw zagranicznych Rosji chciał w ten sposób ostrzec Zachód przed podjęciem jednostronnych działań w sprawie konfliktu w Syrii.

Podstawą dyplomatycznej współpracy Rosji i Chin jest _ potrzeba dokładnego przestrzegania norm międzynarodowego prawa i zasad zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych i nie dopuszczenie do ich łamania _ - cytuje Ławrowa agencja Interfax. Szef rosyjskiego MSZ wypowiadał się podczas spotkania z chińskim doradcą rządowym Dai Bingguo.

W poniedziałek prezydent USA Barack Obama zagroził interwencją wojskową w Syrii, jeśli reżim prezydenta Baszara el-Asada użyje broni chemicznej przeciwko rebeliantom lub nawet jeśli do użycia takiej broni będzie się przygotowywał.

Czytaj więcej o wojnie w Syrii
Dyktator dziękuje Chinom i Rosji za wsparcie Przebywająca z wizytą w Pekinie bliska doradczyni prezydenta Syrii Baszara el-Asada Buthaina Szaaban podziękowała Chinom i Rosji za ich pomoc w poszukiwaniu pokojowego rozwiązania krwawego syryjskiego konfliktu wewnętrznego.
Putin ostrzega przed wojną domową _ Władze i opozycja powinny usiąść do stołu rozmów i zdecydować, jak ma wyglądać kraj. _
Putin spotka się Annanem. Będą rozmawiać o... Annan będzie przebywał w Moskwie w dniach 16-17 lipca. Jest to jego druga wizyta w Rosji w ciągu ostatnich czterech miesięcy.
Tagi: wojna w syrii, rosja, chiny, syria, zachód, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz