Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosja nie wesprze MFW

0
Podziel się:

Minister finansów Aleksiej Kudrin uważa, że jego kraj i tak już hojnie wsparł Wspólnotę Niepodległych Państw.

Rosja nie wesprze MFW
(PAP/EPA)

Rosja nie weźmie udziału we wspieraniu Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), które uzgodniono na szczycie G20 w Londynie. Bo i tak dużo pomogła już krajom Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP) - zapowiedział minister finansów Aleksiej Kudrin.

_ - Rosja nie uczestniczy w pakiecie pomocy w wysokości 1100 mld dolarów i nie podjęliśmy w tej kwestii żadnego zobowiązania _ - zaznaczył Kudrin na zjeździe Związku Rosyjskich Banków.

Przypomniał, że Rosja udzieliła już pomocy swym sąsiadom i uczestniczy w funduszu antykryzysowym, w wysokości 10 mld dolarów, utworzonym przez kraje poradzieckiej Euroazjatyckiej Wspólnoty Gospodarczej (EwrAzES).

W skład tej regionalnej organizacji gospodarczej wchodzą Rosja, Białoruś, Kazachstan, Tadżykistan i Kirgistan. Na prawach obserwatora w jej pracach uczestniczy też Armenia. Do EwrAzES należał także Uzbekistan, jednak w grudniu 2008 roku kraj ten zawiesił członkostwo.

Na lutowym spotkaniu w Moskwie EwrAzES ogłoszono, że Rosja wpłaci do funduszu antykryzysowego 7,5 mld dolarów, a Kazachstan - 1 mld USD.

Kraje G20 uzgodniły, że na poprawę stanu światowej gospodarki wyasygnują poprzez MFW i inne instytucje finansowe kwoty 1.100 mld dolarów.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)