Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja przeciwna zakazowi lotów nad Syrią

0
Podziel się:

Żadne z państw członkowskich Rady Bezpieczeństwa ONZ nie zaproponowało dotąd formalnie takiej strefy, ale Hillary Clinton nie wyklucza i takiego rozwiązania.

Rosja przeciwna zakazowi lotów nad Syrią
(ec.europa.eu)

Rosja odrzuca pomysł wprowadzenia strefy zakazu lotów nad Syrią - poinformowała mająca swą siedzibę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich telewizja satelitarna Sky News Arabia.

Żadne z państw członkowskich Rady Bezpieczeństwa ONZ nie zaproponowało dotąd formalnie takiej strefy, ale sekretarz stanu USA Hillary Clinton oświadczyła 11 sierpnia, że Stany Zjednoczone i Turcja rozpatrują wszystkie przedsięwzięcia, mogące pomóc walczącym z reżimem prezydenta Baszara el-Asada syryjskim rebeliantom - w tym wprowadzenie strefy zakazu lotów.

Jednak Sky New Arabia podała na swej stronie internetowej, że Rosja jest temu zdecydowanie przeciwna._ - Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow oświadczył, że jego kraj odrzuca wprowadzenie jakiejkolwiek strefy zakazu lotów nad Syrią. (Według niego) byłaby ona naruszeniem suwerenności, gdyby obejmowała syryjskie terytorium _ - głosi podana w języku arabskim informacja.

Ławrow powiedział również, że kluczem do rozwiązania sytuacji w Syrii jest urzeczywistnienie porozumienia, przyjętego na międzynarodowej konferencji w Genewie 1 lipca. Dokument ten wzywa do utworzenia w Syrii rządu jedności narodowej.

Wprowadzenie przez NATO i jego arabskich sojuszników strefy zakazu lotów nad Libią pomogło tamtejszym rebeliantom obalić w ubiegłym roku dyktaturę Muammara Kadafiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja ostro o wypowiedzi Clinton. Co teraz? Rosyjskie MSZ kategorycznie odrzuciło takie ujęcie problemu syryjskiego, które sugeruje, że Moskwa popiera prezydenta Baszara el-Asada.
Chcą dogadać się z Rosją. Były dostawy broni? - _ Wiemy, że dokonywano bardzo regularnych dostaw broni, nawet w ostatnim roku, z Rosji do Syrii _ - powiedziała dziś Hillary Clinton.
Tajny plan w sprawie Syrii. Rosja pomoże? Ma to być rozwiązanie wzorowane na transformacji w Jemenie - poinformował _ New York Times _.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)