Notowania

rakiety
28.10.2010 16:12

Rosja testuje nowe rakiety balistyczne. Z powodzeniem

Rosyjska obrona nuklearna będzie opierać się na rakietach Topol i Siniewa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kremlin.ru/CC/Wikipedia)

*Rosja pomyślnie przeprowadziła trzy loty testowe swych strategicznych rakietowych pocisków balistycznych - poinformowały rosyjskie media. *

Z kosmodromu w Plesiecku w północnej części Rosji europejskiej wystrzelono rakietę Topol (oznaczenia zachodnie SS-25 i Sickle).

_ - Atrapa głowicy bojowej uderzyła z zakładaną dokładnością w umowny cel na poligonie Kura na półwyspie Kamczatka. Dzięki tej próbie okres eksploatacji grupy międzykontynentalnych rakiet RS-12M Topol został przedłużony do 23 lat _ - oświadczył przedstawiciel dowództwa strategicznych wojsk rakietowych, pułkownik Wadim Kowal.

Startująca z samobieżnej wyrzutni kołowej trzystopniowa wielogłowicowa rakieta Topol na paliwo stałe ma zasięg do 10,5 tys. kilometrów. Na uzbrojenie weszła w 1988 roku.

Również dziś dokonano pomyślnych prób dwóch pocisków balistycznych, bazujących na okrętach podwodnych. Były to rakieta R-29R (oznaczenie zachodnie Stingray) o zasięgu do 6,5 tys. kilometrów oraz rakieta Siniewa (oznaczenie zachodnie Skiff) o maksymalnym zasięgu 11,5 tys. kilometrów. Pierwszy z tych pocisków wszedł na uzbrojenie w 1977 roku, a drugi w roku 2007.

Tagi: rakiety, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz