Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja zadowolona z pojednania w Palestynie

0
Podziel się

Należąca do Kwartetu Bliskowschodniego (wraz z UE, USA i ONZ) Rosja wspierała wysiłki zmierzające do pojednania dwóch ruchów palestyńskich.

Rosja zadowolona z pojednania w Palestynie
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)
bEgtUZEB

Rosja z zadowoleniem przyjęła porozumienie pokojowe zawarte przez dwa główne ugrupowania palestyńskie: rządzący w Strefie Gazy radykalny Hamas i sprawujący władzę na Zachodnim Brzegu Fatah - poinformowało rosyjskie MSZ.

_ Moskwa z zadowoleniem przyjęła podpisanie tego porozumienia wynikającego z wysiłków różnych stron, szczególnie Egiptu _ - napisano w komunikacie ministerstwa, podkreślając, że również Rosja wniosła do niego swój wkład.

Należąca do Kwartetu Bliskowschodniego (wraz z UE, USA i ONZ)
Rosja wspierała wysiłki zmierzające do pojednania dwóch ruchów palestyńskich i ocenia, że porozumienie zawarte w środę jest pierwszym ważnym krokiem - napisano w komunikacie.

bEgtUZED

_ Jesteśmy przekonani, że jest niezbędne, aby zapewnić nieodwracalność procesu, który doprowadził do zakończenia wewnętrznych podziałów _ i winien przynieść _ wolne, transparentne i demokratyczne wybory _.

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas, będący jednocześnie przywódcą umiarkowanego Fatahu, i szef islamskiego Hamasu Chaled Meszal ogłosili w środę w Kairze przełomowy pakt o pojednaniu między Palestyńczykami, kończący czteroletni okres podziałów.

Przedstawiciele 13 partii palestyńskich, w tym Fatahu i Hamasu, podpisali porozumienie o utworzeniu tymczasowego rządu jedności narodowej, który powinien sprawować władzę do czasu wyborów prezydenckich i parlamentarnych. Mają one być przeprowadzone w ciągu roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/7/t138759.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/umiarkowani;dogadali;sie;z;ekstremistami,71,0,823111.html) Umiarkowani dogadali się z ekstremistami Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas, będący jednocześnie przywódcą Fatahu, zawarł pakt z szefem radykalnego Hamasu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/132/t137860.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/paryz;moze;uznac;palestyne;kto;jeszcze,98,0,816738.html) Paryż może uznać Palestynę. Kto jeszcze? Prezydent Autonomii Palestyńskiej przebywał z wizytą w Paryżu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t136047.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/hamas;bombardowal;teraz;proponuje;rozejm,132,0,801412.html) Hamas bombardował, teraz proponuje rozejm Palestyńczycy oczekują deklaracji, że Izrael nie będzie atakował celów w Strefie Gazy.
bEgtUZFe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)