Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Rosjanie muszą przeżyć brak precyzji Grasia"

0
Podziel się

Premier nie będzie wyciągał konsekwencji za błąd rzecznika rządu.

"Rosjanie muszą przeżyć brak precyzji Grasia"
(kprm.gov.pl)
bDnMLIdh

*Premier Donald Tusk nie będzie wyciągał konsekwencji za błąd rzecznika rządu. *

_ - Nie sądzę, żeby Rosjanie byli aż tak wrażliwi, przynajmniej państwo nie bądźcie zbyt wrażliwi na punkcie interesu rosyjskiego. Muszą przeżyć ten brak precyzji _ - skomentował premier błąd rzecznika Pawła Grasia.Rzecznik zarzucił, że wypłaty kilkunastu tysięcy złotych z kart zmarłego w katastrofie pod Smoleńskiem Andrzeja Przewoźnika dokonali żołnierze rosyjskiego OMON._ _

_ - Powiem szczerze, z naszego punktu widzenia kwestia, jakiej formacji byli to żołnierze, jest drugorzędna _ - zaznaczył premier. Jak dodał, _ jest przykre, że to się stało, ważne, że zostało szybko zablokowane, ważne, że ściganie przyniosło też szybki efekt i że zostali zatrzymani _.

bDnMLIdj

Rzecznik rząduPaweł Graśinformował, że w sprawie kradzieży aresztowano trzech funkcjonariuszy rosyjskiej grupy antyterrorystycznej OMON, zabezpieczających teren po katastrofie. MSW Rosji kategorycznie zaprzeczyło, by smoleńscy milicjanci ograbili ciało Przewoźnika. MSW FR określiło te doniesienia jako _ bluźniercze _ i _ cyniczne _.

Kwiatkowski liczy na pomoc Rosjan

Minister sprawiedliwościKrzysztof Kwiatkowskinazwał _ wyjątkowo delikatną i bulwersującą _ sprawę kradzieży kart płatniczych Andrzeja Przewoźnika.

Z konta zmarłego tragicznie pod Smoleńskiem ukradziono kilka tysięcy złotych.
Minister sprawiedliwości powiedział, że liczy na szybkie wyjaśnienie tej sprawy.

bDnMLIdp

POSŁUCHAJ MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI:

Podkreślił też, że liczy na nawiązanie bezpośredniej współpracy polskich i rosyjskich prokuratur. Obecnie każda sprawa kierowana do konkretnej prokuratury w Rosji przechodzi przez rosyjskie ministerstwo sprawiedliwości.

bDnMLIdK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)