Notowania

smoleńsk
16.02.2011 10:23

Rosjanie zdziwieni. Czego szuka Polska?

Prasa zastanawia się: Po co w Polsce tak uparcie szukają rosyjskiego śladu w katastrofie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

[aktualizacja: 10:52]

Politycy i politycznie zaangażowani eksperci w Polsce próbują podać w wątpliwość wnioski Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego, który badał katastrofę samolotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego - informuje wielkonakładowa _ Komsomolskaja Prawda _.

_ Publikacjami poświęconymi przyczynom tragedii pod Smoleńskiem pstrzą się praktycznie wszystkie polskie gazety i czasopisma. Jedne usiłują obiektywnie wyjaśnić okoliczności katastrofy. Inne karmią się różnymi domysłami, a jeszcze inne wykorzystują wszelkie metody, by wykrzyknąć: to Rosjanie są winni, to oni zabili naszego prezydenta _ - przekazuje rosyjska gazeta.

_ Komsomolskaja Prawda _ przytacza następnie przykłady wypowiedzi i publikacji, w których - jak ocenia - _ fakty są wypaczane i zmyślane tylko w jednym jedynym celu: by pokazać, że winni są Rosjanie _.

Gazeta zauważa też, że _ wszelkie idiotyzmy o sztucznej mgle i +dobijaniu+ rannych w katastrofie, często trafiają do Polski z prasy zagranicznej, a piszą je tam na ogół Polacy, którzy w Polsce nie mieszkają _.

_ Czego oni chcą? _ - pyta _ Komsomolskaja Prawda _ i odpowiada: _ Chcą wiecznie przypominać o (Kuźmie) Mininie i (Dymitrze) Pożarskim (przywódcach pospolitego ruszenia, które wypędziło polskie wojska z Moskwy w 1612 roku - PAP), o wymordowaniu polskich oficerów w Katyniu i innych strasznych zbrodniach stalinowskiej wierchuszki. A także usłyszeć w odpowiedzi od Rosji o tym, jak zagłodzili w polskich obozach koncentracyjnych dziesiątki tysięcy czerwonoarmistów-chłopów i puszczali z ogniem rosyjskie wsie ze wszystkim, co było żywe _.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t97424.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/miller;o;raporcie;smolenskim;komisja;nie;zwleka,168,0,769192.html) Miller o raporcie smoleńskim: Komisja nie zwleka

_ Czy trzeba stworzyć jeszcze jeden problem i nie dać Polsce oraz Rosji normalnie współistnieć? Szkoda będzie, jeśli im się to uda _ - konstatuje rosyjska gazeta.

Dziś media w Rosji informują też, że rosyjscy prokuratorzy udostępnia Polsce akta dotyczące postępowania karnego w sprawie kradzieży kart kredytowych z miejsca katastrofy polskiego Tu-154M.

Informację tę ujawnił dziennikowi _ Rossijskaja Gazieta _ wiceszef Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej i jednocześnie szef Głównego Wojskowego Urzędu Śledczego Aleksandr Soroczkin. O kradzież kart płatniczych i pieniędzy oskarżonych jest czterech żołnierzy służby zasadniczej, którzy 10 kwietnia pomagali w zabezpieczaniu wraku polskiego samolotu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/125/t95101.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/polacy;pytaja;o;defragmentacje;wraku;tu-154m,127,0,771967.html) Polacy pytają o _ defragmentację _ wraku Tu-154M Trwa śledztwo w sprawie niszczenia dowodów ws. katastrofy smoleńskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/218/t85722.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prokuratorzy;leca;do;moskwy;na;dwa;tygodnie,80,0,763216.html) Prokuratorzy lecą do Moskwy na dwa tygodnie Minister sprawiedliwości liczy na rozmowy o sprowadzeniu wraku Tu 154.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/217/t85721.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kwiatkowski;odsluchal;bedzie;przesluchany,3,0,772099.html) Kwiatkowski odsłuchał. Będzie przesłuchany Minister prezentował dziennikarzom nagrania z czarnych skrzynek Tu-154M.
Tagi: smoleńsk, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz