Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
19.01.2013 17:04

Rosyjska flota gotowa do walki

Na Morzu Czarnym i Śródziemnym rozpoczęły się manewry rosyjskich krętów. Ministerstwo Obrony nie ujawniło szczegółów zadań taktycznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sebastian Derungs /<br>World Economic Forum/<br>CC/Flickr)

W ćwiczeniach bierze udział 8 okrętów i kilkadziesiąt mniejszych jednostek. Reprezentowane są trzy Floty: Czarnomorska, Bałtycka i Północna. Ministerstwo obrony poinformowało, że jednostki mają do wykonania około 60 zadań taktycznych, w tym próby artyleryjskie i rakietowe.

Nie ujawniono scenariuszy symulowanych bitew morskich. Eksperci sądzą, że chodzi o: ochronę czarnomorskich portów, w przypadku konfliktu z Iranem, śródziemnomorskiej bazy w syryjskim Tartusie i ewentualną ewakuację uchodźców ze stref zagrożonych konfliktami zbrojnymi.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/77/m204109.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/na;poludniu;rosji;rozpoczely;sie;manewry;wojskowe;kaukaz-2012,246,0,1160694.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wielkie ruchy wojsk rosyjskich na Kaukazie Szczegóły manewrów nie są znane. Wśród obserwatorów ma być prezydent Rosji Władimir Putin.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/93/m73821.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pierwsze;wspolne;manewry;morskie;chin;i;rosji,219,0,1072091.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Chiny i Rosja razem pozorują wojnę na morzu Rosyjsko-chińskie manewry morskie prowadzone są na Morzu Żółtym.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/114/m86130.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rosja;wyrok;sadu;w;usa;to;prowokacja,33,0,1234465.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Nałożyli na Rosję grzywnę. "To prowokacja" Kara to 50 tys. dolarów dziennie za to, że Rosja nie oddała chasydzkiej wspólnocie zbioru książek i dokumentów, tzw. biblioteki Schneersohna.
Tagi: rosja, manewry, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz