Notowania

rosja
18.01.2012 07:40

Rosyjski miliarder zapowiada walkę z Putinem

Michaił Prochorow jest przekonany, że w marcowych wyborach prezydenckich w Rosji dojdzie do drugiej tury. To on zmierzy się z Putinem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Michaił Prochorow jest przekonany, że w marcowych wyborach prezydenckich w Rosji dojdzie do drugiej tury. - _ To ja zmierzę się z Putinem _ - powiedział wczoraj w wywiadzie dla rozgłośni radiowej _ Echo Moskwy _.

Jest to dość zaskakująca opinia, gdyż Władimir Putin, mimo że ostatnio stracił na popularności, jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa w wyborach prezydenckich - i to już w pierwszej turze.

46-letni Prochorow, któremu ostatnie sondaże nie dają nawet 10-procentowego poparcia, wierzy jednak w swoje zwycięstwo i snuje już plany na przyszłość. Urząd premiera Rosji zamierza powierzyć byłemu ministrowi finansów Aleksiejowi Kudrinowi, a do rządu włączyć byłego współwłaściciela koncernu naftowego Jukos, Michaiła Chodorkowskiego, którego chce wcześniej uwolnić z więzienia.

Czytaj więcej o wyborach w Rosji
Władmirowi Putinowi przybył nowy konkurent Przywódca Sprawiedliwej Rosji jest drugim politykiem, który oficjalnie przystępuje do walki o najwyższy urząd w państwie.
Demokratyzuje wybory w Rosji. Jest haczyk Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew wniósł do Dumy Państwowej, niższej izby parlamentu, projekt ustawy, która ma przywrócić bezpośrednie wybory gubernatorów, a partiom politycznym umożliwić wysuwanie kandydatów na to stanowisko.
Putin się chwali. Komu przetrącił kręgi? Premier Władimir Putin oświadczył, że to on wyprowadził Rosję ze _ ślepego zaułka wojny domowej, przetrącił kręgosłup terroryzmowi i przywrócił ład konstytucyjny _.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz