Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Roszady w Paryżu. Juppe zmienia fotel

0
Podziel się

Nowym szefem francuskiej dyplomacji będzie dotychczasowy minister obrony Alain Juppe

Roszady w Paryżu. Juppe zmienia fotel
(PAP/EPA)
bEieWUVx

**Prezydent Nicolas Sarkozy ogłosił wczoraj wieczorem, że nowym szefem francuskiej dyplomacji będzie dotychczasowy minister obrony Alain Juppe (na zdjęciu). Wcześniej minister spraw zagranicznych Michele Alliot-Marie podała się do dymisji.

Resort obrony obejmie po Juppe obecny szef senackiej frakcji rządzącej Unii na rzecz Ruchu Ludowego UMP Gerard Longuet. W ostatnich tygodniach socjalistyczna opozycja we Francji wielokrotnie domagała się dymisji Alliot-Marie, gdy prasa ujawniła, że spędzała ona pod koniec grudnia urlop w Tunezji, korzystając z gościnności tunezyjskiego biznesmena związanego z ówczesnym prezydentem Zinem el-Abidinem Ben Alim. W styczniu Ben Ali został odsunięty od władzy po masowych protestach i uciekł do Arabii Saudyjskiej.

Prezydent Sarkozy chronił do tej pory szefową MSZ, choć przyznał, że pomysł spędzania wakacji w kraju ogarniętym zamieszkami _ nie był najlepszy _. Po tej aferze polecił też swoim ministrom, aby spędzali wakacje raczej w kraju niż za granicą.

bEieWUVz

Według prasy, rodzice Alliot-Marie podczas jej wakacji w Tunezji kupili przedsiębiorstwo od biznesmena z kręgu obalonego tunezyjskiego prezydenta. Ogłaszając w telewizji zmiany w rządzie, Sarkozy nie wspomniał o Alliot-Marie; powiedział po prostu, że resort spraw zagranicznych obejmuje Juppe.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/55/t131127.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/szefowa;msz;francji;jednak;straci;stanowisko,131,0,784771.html) Szefowa MSZ Francji jednak straci stanowisko Michele Alliot-Marie odejdzie z rządu za wakacje w Tunezji - podają francuskie media.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/216/t131288.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sarkozy;spedzajcie;wakacje;w;kraju,54,0,768566.html) Sarkozy: spędzajcie wakacje w kraju Odpowiedział w ten sposób na polemikę wokół urlopów swoich ministrów w Tunezji i Egipcie.
bEieWUWa
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)