Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rozbitkowie z Costa Concordia nagrali piosenkę

0
Podziel się:

Zyski z jej sprzedaży zostaną przekazane osobom, które pomagały ludziom ewakuowanym z wycieczkowca.

Rozbitkowie z Costa Concordia nagrali piosenkę
(Polaris/East News)

Dwoje rozbitków z włoskiego statku Costa Concordia nagrało piosenkę. Zyski z jej sprzedaży zostaną przekazane osobom, które pomagały ludziom ewakuowanym z wycieczkowca po katastrofie 13 stycznia u wybrzeży Toskanii.

Piosenkę _ Czas się zatrzymał _, będącą wspomnieniem dramatycznych wydarzeń nagrali po włosku piosenkarka z Holandii Justine Pelmelay, która spędzała urlop na pokładzie statku oraz zatrudniony tam włoski pianista Antonello Tonna.

_ - Poznałem holenderską piosenkarkę podczas rejsu. Ja pracowałem, a ona była na wakacjach. Tamtego przeklętego wieczoru w piątek 13 wystąpiliśmy razem. Skończyliśmy koncert o godzinie 21. Czterdzieści minut później doszło do tragedii _ - powiedział Tonna, autor tekstu piosenki.

W teledysku wykorzystano zdjęcia z akcji ratunkowej po tym, gdy wycieczkowiec z ponad 4200 osobami rozbił się o skały przy wyspie Giglio. Obrazy przewróconego wraku Concordii, leżącego w morzu przeplatają się z archiwalnymi fotografiami imponującego niegdyś giganta, zacumowanego w porcie.

Prasa podała, że wpływy ze sprzedaży specjalnej płyty z piosenką zostaną przekazane jako wyraz wdzięczności właścicielom sklepów z małej wyspy, którzy w styczniową noc z ogromnym poświęceniem udzielali pomocy i ofiarowali wszelkie niezbędne rzeczy i jedzenie kilku tysiącom rozbitków, przybyłych tam w szalupach ratunkowych.

Czytaj więcej o katastrofie Costa Concordii
Katastrofa blisko. 2,5 tysiąca ton paliwa W zbiornikach Concordii znajduje się prawie 2,5 tysiąca ton paliwa, które stanowi poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego.
To zeznania kapitana Schettino Dowódca Costa Concordia, wyznaje co działo się po zderzeniu ze skałą.
Oni nie boją się po katastrofie Concordii Po wypadku włoskiego statku wycieczkowego, biura podróży obawiały się, że klienci odwołają zarezerwowane rejsy. Zobacz jak wygląda ten biznes.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)