Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ruch Occupy. Skromna manifestacja w rocznicę powstania

0
Podziel się:

Zaledwie około 50 osób manifestowało w poniedziałek w Waszyngtonie
poparcie dla ideałów ruchu Occupy Wall Street, protestującego przeciwko coraz większym
nierównościom społecznym i korumpowaniu polityki przez wielkie korporacje.

Ruch Occupy. Skromna manifestacja w rocznicę powstania
(David Shankbone/CC/Wikimedia)

Zaledwie około 50 osób manifestowało w Waszyngtonie poparcie dla ideałów ruchu Occupy Wall Street, protestującego przeciwko coraz większym nierównościom społecznym i korumpowaniu polityki przez wielkie korporacje.

Demonstranci - zebrani w stolicy USA w pierwszą rocznicę powstania ruchu Occupy, który narodził się w połowie września 2011 roku w Nowym Jorku - przemaszerowali K Street, ulicą znaną z licznych tam biur lobbystycznych.

W Waszyngtonie, podobnie jak w Nowym Jorku, działacze ruchu rozbili na jesieni ubiegłego roku obozowisko namiotowe na dwóch placach w centrum miasta, ale zostało ono zlikwidowane przez policję po kilku miesiącach.

W poniedziałek demonstracja miała pokojowy charakter, obyło się bez poważniejszych incydentów. Według sondażu _ Washington Post _ i telewizji ABC News, mniej Amerykanów niż rok temu uważa obecnie kwestię rosnących nierówności społecznych za ważną dla kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Bank ma dość okupacji. Po 9 miesiącach Bank HSBC wystąpił do sądu w Hongkongu o zgodę na eksmisję uczestników protestu Okupuj Wall Street.
Fala manifestacji w 80 miastach kraju Unii Protestujący nieśli transparenty: _ Bankier uratowany, złodziej opłacony _.
100 tysięcy "oburzonych" znów wyszło na ulice Demonstrowali przeciw oszczędnościom w pierwszą rocznicę rozpoczęcia takich protestów.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)