Notowania

partia palikota
18.10.2010 16:29

Ruch Poparcia Palikota już z oficjalną rejestracją

Wniosek o rejestrację stowarzyszenia złożony został w sądzie 20 sierpnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Stowarzyszenie Ruch Poparcia Palikota z siedzibą w Lublinie zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego. Wniosek o rejestrację stowarzyszenia złożony został w sądzie 20 sierpnia.

O wpisaniu stowarzyszenia do KRS poinformował rzecznik prasowy Sądu Okręgowego Artur Ozimek.

Poseł Janusz Palikot (niezrzeszony), który opuścił PO i zamierza stworzyć nowe ugrupowanie, skarżył się w ubiegłym tygodniu na - jego zdaniem - opieszałe postępowanie sądu, któremu od sierpnia _ nie udało się zarejestrować czegoś tak banalnego jak stowarzyszenie _.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/120/t113016.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kilkaset;osob;wzielo;udzial;w;wiecu;palikota,224,0,693984.html) Kilkaset osób wzięło udział w wiecu Palikota
Jak wówczas podkreślał, sąd nie zgłaszał poważnych uwag do złożonego wniosku, tylko drobne usterki. _ - Uważam, że jest absurdem, że w takiej sprawie sędzia nie wzywa wnioskodawcy i nie mówi: proszę poprawić to i to, i rejestrujemy w następnym tygodniu, tylko trwa wielotygodniowa korespondencja _ - mówił Palikot.

Rzecznik sądu w odpowiedzi na te zarzuty powiedział, że nie można mówić o opieszałości czy przewlekłym postępowaniu sądu w tej sprawie, bo długość tego postępowania jest efektem nieprawidłowości, jakie zawierał wniosek, które trzeba było usnąć. Ponadto w trakcie postępowania, do którego włączyła się fundacja Nowoczesna Polska, wnioskodawcy zmienili nazwę stowarzyszenia Ruch Poparcia Palikota, usuwając właśnie człon Nowoczesna Polska.

Wniosek wpłynął do sądu 20 sierpnia, a jego prawidłowa, poprawiona wersja została złożona 12 października. Sąd w tym czasie wzywał wnioskodawców do poprawienia statutu stowarzyszenia. Ozimek powiedział, że błędów i usterek w statucie było 12, a wnioskodawcy nie od razu wszystkie poprawili.

Jak tłumaczył rzecznik sądu, postępowanie takie zgodnie z przyjętą procedurą, _ jest pisemne _, odbywa się korespondencyjnie i nie ma możliwości, aby mogło przebiegać tak, jak sugeruje poseł - poprzez wezwanie wnioskodawcy i uzupełnienie braków w sądzie na miejscu.

Warszawska prokuratura prowadzi postępowanie sprawdzające w sprawie wypowiedzi Palikota, który mówiąc w TVN24 na temat rejestracji stowarzyszenia, użył sformułowania _ pieprzony sąd _. Prokuratura z urzędu bada, czy nie doszło w ten sposób do znieważenia sądu. Formalnie prokuratura ma miesiąc na podjęcie decyzji, czy wszcząć śledztwo w tej sprawie.

Palikot odnosząc się do tego postępowania, powiedział, że jego celem nie było obrażanie i przeprosił tych, którzy poczuli się dotknięci jego sformułowaniem. Jak tłumaczył, był to jego _ wyraz wzburzenia i pewnej też bezradności _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t83736.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kogo;polacy;uwazaja;za;najbardziej;klotliwych;politykow,100,0,691556.html) Kogo Polacy uważają za najbardziej kłótliwych polityków? Według sondażu są to Janusz Palikot i Jarosław Kaczyński.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/126/t113534.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tusk;dojrzal;a;ziobro;bylby;gorszy;od;kaczynskiego,36,0,694052.html) Tusk dojrzał, a Ziobro byłby gorszy od Kaczyńskiego Profesor Ireneusz Krzemiński uważa, że PO ma przed sobą długą polityczną przyszłość.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/121/t26745.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/niesiolowski;palikot;zniknie;tak;jak;olechowski,130,0,693634.html) Niesiołowski: Palikot zniknie tak jak Olechowski
Tagi: partia palikota, janusz palikot, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz