Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rychard o sondażach: PO przegrywa ze sobą a nie z PiS

0
Podziel się:

Przewaga PiS nad PO może być trwała. Nie wynika to ze zwiększonej aktywności ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego, lecz z błędów rządu Donalda Tuska.

Rychard o sondażach: PO przegrywa ze sobą a nie z PiS
(Maj/Reporter)

Przewaga PiS nad PO może być trwała. Nie wynika to ze zwiększonej aktywności ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego lecz z błędów rządu Donalda Tuska - ocenia profesor Andrzej Rychard.

Socjolog Polskiej Akademii Nauk zwraca uwagę, że _ straszenie powrotem do władzy PiS-u _ nie działa na wielu wyborców. - _ To już jest tendencja. Ale moim zdaniem to jest raczej porażka Platformy niż zwycięstwo PiS-u. PiS podtrzymuje swój stan posiadania, bo ma stały elektorat, natomiast Platforma musi sobie odpowiedzieć na pytanie, czy naprawdę chce rządzić _ - mówił profesor Rychard.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PROFESORA RYCHARDA:

Profesor Andrzej Rychard ocenia, że Platforma Obywatelska jest w stanie odwrócić niekorzystne sondaże tylko wówczas, gdy zaoferuje wyborcom coś więcej niż wymiana nielubianych ministrów.

- _ Brakuje jakiejś spajającej to wszystko - użyję słowa bardzo nielubianego przez Donalda Tuska - wizji. Ale to nie jest tak, że wszyscy nie lubią wizji. Myślę, że jakiś element programowego działania jest potrzebny, zwłaszcza, że takiej pewności nie daje już Unia Europejska _- mówił socjolog.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI PROFESORA RYCHARDA:

Ostatni sondaż CBOS wskazał na wygraną PiS. Na Prawo i Sprawiedliwość gotowe jest głosować 26 procent ankietowanych, a na PO 23 procent. PO przegrywa także w sondażu TNS dla TVP info. PO uzyskała w nim 32 procentowe poparcie, a PiS ma o dwa punkty więcej i wygrywa wybory z 34 procentowym wynikiem.

Czytaj więcej w Money.pl
Kłopoty Platformy. To początek jej końca? Sondaż CBOS wskazuje na wygraną PiS. Na Prawo i Sprawiedliwość gotowe jest głosować 26 proc. ankietowanych, na PO 23 procent.
Zaskakujące wyniki badań poparcia partii politycznych Gdyby wybory odbyły się dziś, do Sejmu weszłyby tylko cztery partie. Jak przestawia się czołówka?
PiS może rządzić samodzielnie. Oto dowód Taką diagnozę przedstawił posłom i senatorom PO profesor Janusz Czapiński z UW. Są one fragmentem badania polskiego społeczeństwa.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)