Notowania

spis ludności
09.11.2010 18:29

Rząd zatwierdził narodowy spis ludności w 2011 roku

Przyszły rok okaże się pracowity dla Głównego Urzędu Statystycznego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

*Rada Ministrów wydała rozporządzenie w sprawie programu badań statystycznych na 2011 rok. Najważniejszym badaniem będzie _ narodowy spis powszechny ludności i mieszkań _. *

Program ten będzie obejmować badania prowadzone przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, ministrów i kierowników naczelnych i centralnych organów administracji rządowej, prezesa Narodowego Banku Polskiego oraz służby statystyki publicznej - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Badania będą realizowane na podstawie informacji zbieranych obligatoryjnie i dobrowolnie w formie różnych rodzajów sprawozdawczości. Program ten obejmuje także _ Narodowy spis powszechny ludności i mieszkań w 2011 r. _ Jest to najważniejsze badanie statystyczne realizowane w Polsce raz na 10 lat.

Podstawowym celem badań jest dostarczanie rzetelnych, obiektywnych, profesjonalnych informacji, potrzebnych organom władzy państwowej, administracji rządowej i samorządowej. Zakres tych badań umożliwia wywiązywanie się przez Polskę z obowiązków wynikających z członkostwa w Unii Europejskiej i organizacjach międzynarodowych.

_ Zebrane informacje pozwolą prezesowi GUS określić podstawowe wielkości i wskaźniki dotyczące szeroko pojętej sfery życia gospodarczego i społecznego _ - podał CIR.

Tagi: spis ludności, gus, badania, rząd, ludność, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz