Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Schetyna ma poparcie, bo tylko PiS przeciw

0
Podziel się:

Szef klubu PO najprawdopodobniej zostanie marszałkiem Sejmu.

Schetyna ma poparcie, bo tylko PiS przeciw
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*PSL ani SLD nie podzielają zastrzeżeń posłów PiS do kandydatury Grzegorza Schetyny na marszałka Sejmu. Według PiS, były wicepremier nie nadaje się na to stanowisko bo premier odwołał go z rządu w atmoserze skandalu - po wybuchu afery hazardowej. *

Szef Klubu Parlamentarnego PSL Stanisław Żelichowski uważa, że PiS zawsze ma jakieś skojarzenia, tymczasem Grzegorzowi Schetynie jak dotądnie postanowiono żadnych zarzutów.

POSŁUCHAJ STANISŁAWA ŻELICHOWSKIEGO:

Stanisław Zelichowski dodał, że Grzegorz Schetyna jest dobrym kandydatem na marszałka Sejmu. Poseł PSL uważa, że szef klubu PO to człowiek, który potrafi współpracować z opozycją i jest szanowany w koalicji. Według Żelichowskiego te cechy spowodują, że szef klubu PO będzie miał dobry wpływ na pracę Sejmu.

POSŁUCHAJ STANISŁAWA ŻELICHOWSKIEGO:

Rzecznik SLD Tomasz Kalita przyznaje, że Klub Lewicy ma pewne zastrzeżenia do Grzegorza Schetyny ale poprze jego kandydaturę bo uznaje parlamentarny zwyczaj, że to największy klub wysuwa na stanowisko marszałka. Poseł SLD uważa, że należy szanować ten obyczaj.

POSŁUCHAJ TOMASZA KALITY:

Głosowanie nad kandydaturą Grzegorza Schetyny jutro po południu ale wybór ma zagwarantowany, bo nie są do niego potrzebne glosy posłów PiS. Ci jednak głośno krytykują kandydaturę Schetyny. Poseł Marek Suski powiedział, że sprawa była omawiana wczoraj wieczorem na spotkaniu prezydium klubu. Posłowie tej partii doszli do wniosku, że nie mają obowiązku popierania każdego kandydata PO, tym bardziej, że Platforma łamie dobre obyczaje.

POSŁUCHAJ MARKA SUSKIEGO:

Poseł Suski przypomina, że premier odwołał Grzegorza Schetynę z funkcji wicepremiera po wybuchu afery hazardowej. Marek Suski uważa, że w tej sytuacji dla posłów PiS jest oczywiste, iż Grzegorz Schetyna nie może uzyskać poparcia klubu.

ZOBACZ TAKŻE:

KOMENTARZE
(0)