Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Schetyna: Mało czasu na zmiany w KRUS

0
Podziel się

Trzeba je zrobić i jestem pewien, że PSL i rolnicy zdają sobie z tego sprawę - mówi Schetyna.

Schetyna: Mało czasu na zmiany w KRUS
(PAP/Bartłomiej Zborowski)
bEhzGeut

Według marszałka Grzegorza Schetyny, najwcześniej jesienią 2011 roku parlament zajmie się zmianami w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Wczoraj Trybunał Konstytucyjny zakwestionował przepisy dotyczące ubezpieczenia zdrowotnego rolników i uznał, że finansowanie z budżetu państwa składek zdrowotnych rolników, bez względu na ich status materialny, jest niezgodne z konstytucją.

Sędziowie dali parlamentowi 15 miesięcy na zmianę tych przepisów. To krótki czas - ocenia marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna.

- _ Będzie bardzo trudno, żeby wprowadzić to przed wyborami parlamentarnymi, ale z drugiej strony powinno się to znaleźć w budżecie na 2012 rok _ - powiedział Schetyna.

bEhzGeuv

Marszałek nie obawia gorącej dyskusji nad zmianami w KRUS-ie w przedwyborczym okresie.

- _ Nie ma wyjścia musimy to zrobić, bo werdykt Trybunału jest jednoznaczny. Trzeba to zrobić i już. Jestem przekonany, że wszyscy sobie zdają z tego sprawę - także PSL i rolnicy, których rzecz będzie dotyczyć _ - dodaje Schetyna.

POŁUCHAJ GRZEGORZA SCHETYNY:

Wedłum marszałka, sens miałoby całościowe potraktowanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Wyjaśnił, że do Tybunału może wpłynąć skarga dotycząca innych grup zawodowych. W perspektywie najbliższych tygodni rząd musi odpowiedzieć, jak widzi tę reformę i kogo będzie dotyczyć - dodał Schetyna.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/183/t114615.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rolnicy;nie;poradza;sobie;ze;skladka;zdrowotna,221,0,699613.html) Rolnicy nie poradzą sobie ze składką zdrowotną Politycy spierają się o to, kto powinien zająć się KRUS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/169/t114601.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/krus;do;reformy;rowne;skladki;rolnikow;niekonstytucyjne,73,0,699465.html) KRUS do reformy. Równe składki rolników niekonstytucyjne Składki bogatych rolników nie powinny być płacone z budżetu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/107/t16491.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/koniec;krus-u;za;dwa;lata,36,0,334628.html) Koniec KRUS-u za dwa lata Platforma Obywatelska chce, aby od 2010 roku rolnicy płacili podatek dochodowy i obowiązkowe ubezpieczenia zależnie od dochodów.
bEhzGeuW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)