Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sekuła: Poprawię raport, Kempa trzaska drzwiami

0
Podziel się

Szef komisji hazardowej zapowiada zakończenie jej prac na koniec lipca.

Sekuła: Poprawię raport, Kempa trzaska drzwiami
(PAP/Radek Pietruszka)
bDRONiJN

Podczas posiedzenia komisji hazardowej posłanka PiS Beata Kempa znów nie kryła emocji. Opuściła posiedzenie, trzaskając drzwiami. Nie spodobało się jej to, co powiedział szef komisji Mirosław Sekuła z PO. Poszło o projekt raportu z prac sejmowych śledczych, który po krytyce ekspertów i opozycji, Sekuła obiecał poprawić.

Mirosław Sekuła zapowiedział, że do 30 lipca złoży nowy, poprawiony projekt raportu.

Ta decyzja to efekt zarzutów Beaty Kempy (PiS) i Bartosza Arłukowicza (Lewica), że materiał przygotowany przez Sekułę zawiera liczne wady merytoryczne i prawne.

bDRONiJP

Dyskusja nad nowym projektem ma być kontynuowana 30 lipca i Sekuła nie wyklucza, że właśnie na tym posiedzeniu dojdzie także do głosowania nad nim.

Problem w tym, że Beata Kempa (PiS) zapowiedziała, że jej i innego śledczego z PiS Andrzeja Dery nie będzie tego dnia na posiedzeniu, gdyż udają się na urlop. Już w środę Kempa prosiła szefa komisji o urlop, a gdy odmówił - mówiąc do niej do roboty - rozpłakała się podczas posiedzenia komisji. Teraz posłanka poinformowała Sekułę, że zgodę na urlop otrzymała od wicemarszałek Sejmu Ewy Kierzkowskiej (PSL).

[

bDRONiJV

O pracach komisji hazardowej czytaj w Money.pl ]( http://www.money.pl/archiwum/wydarzenia/komisja;hazardowa.html )
Sekuła nie zamierza jednak zmieniać terminu kolejnego posiedzenia komisji. Jak dodał, mimo nieobecności dwóch posłów PiS komisja będzie miała nadal kworum i wszystkie decyzje, które podejmie będą ważne.

_ - To jest państwa decyzja i wola. Przykro mi, że w końcowej fazie pracy komisji przedkładacie urlop nad prace komisji - _ stwierdził. Kempa powiedziała wówczas, że potrzebuje tego urlopu między innymi po to, by odpocząć właśnie od Sekuły.

Podczas, gdy Sekuła odnosił się do zarzutów, które postawiła mu Kempa, posłanka - nie czekając aż skończy mówić - szybko wyszła z sali, w której odbywało się posiedzenie komisji.

Posłanka zapowiedziała ponadto wcześniej, że podczas następnego posiedzenia Sejmu, które odbędzie się w sierpniu do Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich złoży wniosek w sprawie złej organizacji prac komisji przez Sekułę. W czwartek z kolei Kempa zwróciła się do Komisji Etyki Poselskiej, aby ta zajęła się zachowaniem Sekuły.

bDRONiJW

Na dzisiejszym posiedzeniu hazardowej komisji śledczej posłowie mieli kontynuować dyskusję nad projektem raportu przygotowanym przez Sekułę. Ostatecznie jednak śledczy skupili się na rozmowie o analizach prawnych dotyczących tego, czy raport został przygotowany i złożony zgodnie z prawem.

bDRONiKq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)