Notowania

serbia
06.10.2012 18:30

Serbia: Dochodzenie antykorupcyjne przeciwko byłemu ministrowi

Dulić i dwaj jego dawni współpracownicy zostali oskarżeni o wybranie w 2011 roku bez przetargu prywatnej firmy do zakładania w Serbii sieci światłowodowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Sergeibach/Dreamstime)

Wszczęto śledztwo w sprawie o korupcję i nadużycie władzy przeciwko byłemu serbskiemu ministrowi ds. ekologii i planowania przestrzennego Oliverowi Duliciowi - poinformowała w komunikacie prokuratura.

Dulić i dwaj jego dawni współpracownicy zostali oskarżeni o wybranie w 2011 roku bez przetargu prywatnej firmy do zakładania w Serbii sieci światłowodowej.

Dulić, deputowany Partii Demokratycznej byłego prezydenta Borisa Tadicia, powołał się w sobotę na swój immunitet, kiedy do jego domu w Suboticy przyszli policjanci z nakazem aresztowania. Później na konferencji prasowej w Belgradzie powiedział, że jest niewinny, a oskarżenia przeciwko niemu są motywowane politycznie.

_ - W normalnym kraju minister, który znajduje sposoby uproszczenia procedur, będzie mile widziany, ale tutaj taki minister może być osadzony w więzieniu _ - powiedział Dulić dziennikarzom. O immunitecie deputowanego Dulicia ma zdecydować w poniedziałek parlament Serbii.

Czytaj więcej w Money.pl
Paraliżuje ich korupcja, ale posadzili ministra Minister ds. rozwoju społecznego próbował wyłudzić 20 tysięcy dolarów.
Wielkie przekręty. Tak robił je grecki minister Były minister obrony Grecji Akis Cochacopulos, został zatrzymany przez policję w swojej rezydencji w Atenach.
Mama ministra grała milionami. Rezygnacja Czeski minister przemysłu Martin Kocourek podał się dziś do dymisji po ujawnieniu niejasnych wielomilionowych transakcji giełdowych.
Tagi: serbia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz