Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Seremet: Są problemy w uzyskaniu dowodów od Rosjan

0
Podziel się:

Nic nie wskazuje na to, by Rosjanie zamierzali je przekazać.

Seremet: Są problemy w uzyskaniu dowodów od Rosjan
(prezydent.pl/GFDL)
bEsmvHTV

Prokurator Generalny przyznał, że kluczowe dowody mogące przyczynić się do wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej nadal znajdują się w rękach rosyjskich.

Andrzej Seremet powiedział, że mimo wykorzystania rozmaitych środków, w tym nieformalnych i znacznie odbiegających od reguł zwykle stosowanych, prokuratura polska nadal czeka na realizację pięciu wniosków prawnych.

POSŁUCHAJ ANDRZEJA SEREMETA:

Andrzej Seremet wraz z wojskowymi prokuratorami prowadzącymi śledztwo w tej sprawie spotkał się w Sejmie z posłami komisji sprawiedliwości.

bEsmvHTX

Rosyjska Prokuratura Generalna skierowała do polskich prokuratorów dwa kolejne wnioski o pomoc prawną w sprawie śledztwa wyjaśniającego okoliczności katastrofy smoleńskiej. Prokuratorzy poinformowali o tym, podczas spotkania z posłami sejmowej komisji sprawiedliwości.

Pułkownik Ireneusz Szeląg powiedział, że Rosjanie chcą między innymi uzyskać informacje o przebywaniu postronnych osób w kabinie samolotu.

POSŁUCHAJ IRENEUSZA SZELĄGA:

Rosjanie poprosili także polskich prokuratorów o doręczenie pokrzywdzonym postanowienia o przedłużeniu trwania rosyjskiego śledztwa. W sumie Rosjanie wystosowali do strony polskiej trzy wnioski o pomoc prawną. Wcześniej zwrócili się m.in. o przesłuchanie polskich świadków na potrzeby rosyjskiego śledztwa.

bEsmvHUd
bEsmvHUy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)