Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Seria kurdyjskich ataków na żołnierzy w Turcji

0
Podziel się

Separatyści napadli na posterunki wojskowe na południowym wschodzie kraju.

Seria kurdyjskich ataków na żołnierzy w Turcji
(Allan Henderson/CC/Flickr)
bDoRotAR

Co najmniej 24 tureckich żołnierzy zostało zabitych wczoraj wieczorem w kilku równoczesnych atakach kurdyjskich separatystów na posterunki wojskowe na południowym wschodzie kraju - poinformowało agencję AFP źródło w służbach bezpieczeństwa.

Jak podały źródła rządowe, premier Turcji Recep Tayyip Erdogan odwołał w związku z atakami planowaną wizytę w Kazachstanie.

Kilka grup Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) przeprowadziło ataki w miejscowościach Cukurca i Yuksekova w prowincji Hakkari, przy granicy z Irakiem. Telewizja poinformowała, że tureckie siły zbrojne przystąpiły w nocy do operacji lądowych i powietrznych, ścigając napastników.

bDoRotAT

Według obserwatorów są to drugie pod względem liczby ofiar ataki od czasu rozpoczęcia przez PKK w 1984 roku walki o secesję terenów zamieszkanych przez Kurdów w Turcji. W 1993 roku rebelianci zabili 33 nieuzbrojonych żołnierzy.

PKK nasiliła od lata swe ataki, na co Turcja zagroziła działaniami wojskowymi przeciwko bazom tej organizacji w irackim Kurdystanie.

Czytaj więcej o wydarzeniach w Turcji
[ ( http://static1.money.pl/i/h/230/t46566.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/turcja;zamknela;przestrzen;powietrzna;dla;transportow;broni;do;syrii,175,0,918703.html) Turcja zakazuje lotów. Z powodu broni Rząd turecki postanowił zastosować po raz pierwszy sankcje wobec reżimu syryjskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/74/t77898.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/eksplozja;w;centrum;ankary,31,0,917023.html) Eksplozja w centrum Ankary. Rozbieżne relacje Co najmniej 2 osoby nie żyją, a kilkanaście zostało rannych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t74600.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/erdogan;izrael;nie;moze;robic;wszystkiego;co;chce,73,0,910153.html) Postawił się Izraelowi. Nie mogą robić, co chcą Premier Turcji Recep Tayyip Erdogan zapowiedział w Tunezji, że Izrael nie może już więcej robić na Morzu Śródziemnym wszystkiego, co chce.
bDoRotBu
Źródło:
KOMENTARZE
(0)