Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Siedmiu gruzińskich żołnierzy zginęło w Afganistanie

0
Podziel się:

Władze w Tbilisi poinformowały, że od początku misji w Afganistanie Gruzja straciła już 29 żołnierzy.

Siedmiu gruzińskich żołnierzy zginęło w Afganistanie
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Siedmiu gruzińskich żołnierzy zginęło, a kolejnych dziewięciu zostało rannych w ataku samobójczym w Afganistanie - poinformowały wczoraj wieczorem władze w Tbilisi.

Zamachowiec, detonując ciężarówkę wypełnioną materiałami wybuchowymi, zaatakował bazę wojsk gruzińskich w prowincji Helmand na południu Afganistanu. To już drugi podobny atak w ciągu miesiąca. W poprzednim zginęło trzech gruzińskich żołnierzy.

W międzynarodowej operacji wojskowej w Afganistanie bierze udział ponad 1,5 tysiąca gruzińskich żołnierzy. Władze w Tbilisi poinformowały, że od początku misji w Afganistanie Gruzja straciła już 29 żołnierzy.

Czytaj więcej w Money.pl
Rasmussen dziękuje Polsce za Afganistan Sekretarz generalny oddał hołd polskim żołnierzom, uczestniczącym w misjach Sojuszu.
Żołnierz przyznał się do masakry cywilów Sierżant armii amerykańskiej Robert Bales przyznał się wczoraj przed sądem wojskowym do zamordowania z premedytacją w marcu ubiegłego roku 16 afgańskich cywilów.
Na miejsce wojsk w Afganistanie przyjedzie... Afgańczycy nie pozostaną sami, bo społeczność międzynarodowa zobowiązała się do dalszego wspierania Afganistanu.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)