Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w afganistanie
07.06.2013 06:58

Siedmiu gruzińskich żołnierzy zginęło w Afganistanie

Władze w Tbilisi poinformowały, że od początku misji w Afganistanie Gruzja straciła już 29 żołnierzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

*Siedmiu gruzińskich żołnierzy zginęło, a kolejnych dziewięciu zostało rannych w ataku samobójczym w Afganistanie - poinformowały wczoraj wieczorem władze w Tbilisi. *

Zamachowiec, detonując ciężarówkę wypełnioną materiałami wybuchowymi, zaatakował bazę wojsk gruzińskich w prowincji Helmand na południu Afganistanu. To już drugi podobny atak w ciągu miesiąca. W poprzednim zginęło trzech gruzińskich żołnierzy.

W międzynarodowej operacji wojskowej w Afganistanie bierze udział ponad 1,5 tysiąca gruzińskich żołnierzy. Władze w Tbilisi poinformowały, że od początku misji w Afganistanie Gruzja straciła już 29 żołnierzy.

Czytaj więcej w Money.pl
Rasmussen dziękuje Polsce za Afganistan Sekretarz generalny oddał hołd polskim żołnierzom, uczestniczącym w misjach Sojuszu.
Żołnierz przyznał się do masakry cywilów Sierżant armii amerykańskiej Robert Bales przyznał się wczoraj przed sądem wojskowym do zamordowania z premedytacją w marcu ubiegłego roku 16 afgańskich cywilów.
Na miejsce wojsk w Afganistanie przyjedzie... Afgańczycy nie pozostaną sami, bo społeczność międzynarodowa zobowiązała się do dalszego wspierania Afganistanu.
Tagi: wojna w afganistanie, walki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz