Notowania

wenezuela
13.09.2009 06:18

Silne trzęsienie ziemi w Wenezueli

Wstrząsy wyniosły 6,4 stopnie Rictera. Co najmniej 14 osób odniosło obrażenia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Co najmniej 14 osób odniosło obrażenia. *
Jak podał amerykański instytut geofizyczny USGS, epicentrum wstrząsów o sile 6,4 stopni w skali Richtera, do których doszło o godzinie 22.10 czasu polskiego, znajdowało się w stanie Carabobo, 110 kilometrów na zachód od Caracas. Wenezuelska agencja sejsmologiczna oceniła ich siłę na 6,2 stopni w skali Richtera. Wystąpiły także lżejsze wstrząsy wtórne.

Dwóch młodych ludzi w wieku 9 i 26 lat doznało poważnych obrażeń nóg, a 12 innych osób zostało lekko rannych - powiedział minister spraw wewnętrznych Tarek El Aissami. Według niego największe szkody powstały w położonym na zachodzie stanie Falcon, gdzie uszkodzeniu uległo siedem domów i dwa inne budynki.

* [ Trzęsienie ziemi w Chinach. 250 tys. ludzi ewakuowano ]( http://news.money.pl/artykul/trzesienie;ziemi;w;chinach;250;tys;ludzi;ewakuowano,41,0,490537.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )

Dwa domy zostały zniszczone w stanie Lara. Tam zawaliła się także jedna ze ścian kliniki - podał dyrektor agencji obrony cywilnej Hector Vargas, cytowany przez państwową wenezuelską agencję prasową ABN.

W stanie Aragua uszkodzeniu uległo kilka domów i kilka osób zostało rannych w windzie domu handlowego w czasie szybkiej ewakuacji - podał przedstawiciel urzędu ds. bezpieczeństwa państwowego pułkownik Cesar Oliveros.

Według agencji Reutera ludzie w panice, pomimo ulewnego deszczu, wybiegali na ulice. W kilku miejscach zerwane zostały linie energetyczne. Przeciążeniu uległa sieć telefonii komórkowej, gdyż Wenezuelczycy próbowali po trzęsieniu ziemi kontaktować się ze swoimi bliskimi.

Minister robót publicznych i budownictwa mieszkaniowego Diosdado Cabello mówił, że nie pojawiły się żadne doniesienia o poważniejszych zniszczeniach infrastruktury. Nie zgłaszano problemów z rafineriami i innymi instalacjami wenezuelskiego przemysłu naftowego.

Tagi: wenezuela, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz